Etiketa: droga

‘Via Egnatia’ mbulohet nga ‘Rruga e Drogës”. Shqipëria- kalimi më i lehtë i kanabisit dhe kokainës/ Sipas Raportit Botëror
Në shekullin lV pas Krishtit vendi ynë përshkohej nga ‘Via Egnatia’ që bashkonte Romën me Kostandinopojën; dhe kjo i hapi m,undësi lidhjes mes Perëndimit e Lindjes. Tani mund të bëhet paralele e t...
Si e transportoi Clan del Golfo kokainën nga Kolumbia në Maminas? Informoi policia Kolumbiane.
Nga Xhuljo Ferzaj, Exit.al/ Policia shqiptare kapi javën e shkuar sasinë rekord prej 613 kilogram kokainë në hyrje të magazinës “Arbri Garden” në Maninas të Durrësit. Ajo arrestoi shoferin e ka...
Analiza e Berishës: Kokaina 613 kg.- lajm botëror. Ja kush e priste në Durrës.
Nga: Sali Berisha/ Në radarët e drogë ‘Xibraka bis’, përsëri Rama dhe Olsi i tij! Të dashur miq, kapja e 613 kg kokainë dy ditë më parë në portin e Durrësit ishte lajm kryesor botëror. Natyrisht...
Politikanëve iu interesojnë paratë e mafies; me to blejnë klientët/ Die Welt
Deklaratë e Nicola Gratteri,  prokuror i anti- mafias  italiane me qendër në Kalabri. (Marrë nga gazeta gjermane ‘Die Welt’/ Nicola Gratter ka pohuar për gazetën gjermane ‘Die Welt’ se klani maf...
FAKTE TE REJA: 613 kg kokainë nga Kolumbia, kompania ka edhe dy kontenierë të pa zhdoganuar
Hap pas hapi po zbulohen ‘Çudira’ në aferën e 613 kilogram kokainë të zbuluar në Durrës. Veç te pronari i vërtetë nuk po na çojnë gjurmët. Të tjera detaje raportohen sot në lidhje me ‘pronarin’...
Ministri Xhafaj përsërit se droga u kap edhe me “përfaqësitë e agjencive të tjera qeveritare”.
Postimi i plotë i ministrit Xhafaj në “Twitter” “Një super operacion i Policisë së Shtetit dhe Hetimit Doganor u zhvillua në diskrecion të plotë dhe me rezultatin e pritshëm spektakolar, falë n...
Presidenti Meta: “Kampioni” në drogë, rrezik për sigurinë kombëtare.
Sot në Durrës është kapur një sasi kampion kokaine; 180 milionë euro, kurrë nuk ka ndodhur në vendin tonë... Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vlerësuar punën e Policisë së Shtetit në aksio...
Droga nderohet me kodin ‘Bora’: “Last Snow” sekuestron 180 milionë euro kokainë.
613 kg kokainë është rezultati i operacionit ‘Last Snow’ të Policisë së Shtetit në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda zhvilluar mbrëmjen e djeshme në Portin e Durrësit. Si asnjëher...
Pse u shpërfytyrua mbrëmë korrieri i drogës në media?!
-Historia tragjike e Landit të Mirasit dhe reagimi i Berishës- Opinioni ka parë mbrëmë një debat të fortë mes Berishës dhe gazetarit që raporton për interesat të bandave rivale në media. Artan ...
Një shef Policie- edhe shef ‘anti-krim’ edhe ‘pronar i krimit’.
Pronar i krimit do të thotë se autobusi ku u gjet 2 kilogram drogë me destinacion Greqinë, ishte pronë e shefit... Po ku i kishte gjetur paratë ky shef për të blerë linjë autobusësh? Madje një she...
Faqja 1 prej 41234