Etiketa: emergjenca

KJ: Shpalleni atë dreq EMERGJENCE, zoti Kryeministër!
Qarku i Shkodrës po jeton në tmerr duke luftuar me mbijetesën nga përmbytjet e ujit si pasojë e reshjeve, por kryesisht nga shkarkimet e hidrocentralëve. Pamjet e televizioneve dhe thirrjet e bano...
Në betejën me përmbytjet kanë mbetur 65 ura dhe janë përmbytur mbi 1200 hektarë tokë.
Sot, sapo dolën rrezet e para të diellit, kryeministri i republikës, Rama, ka mbledhur komitetin e Emergjencave ku është paraqitur edhe bilanci paraprak i ‘luftës’. Në fushën e betejës me vërsh...
Një natë shumë e vështirë kaloi, por më e keqja nuk ka kaluar.
Shqipëria kaloi një natë të vështirë, por duket se më e keqja nuk ka mbaruar. Të paktën 315 persona janë evakuuar gjatë natës sipas Ministrisë së Mbrojtjes, nga Qendra Tregtare ‘City Park’ në Tira...
Emergjencat Civile si Nostradamus: “Kemi frikë tërmetet pas të nxehtit”.
Alarmë është ngritur nga kreu i Emergjencave Civile të republikës, Shemsi Prençi, i cili tha në një konferencë për shtyp se vendi rrezikon tërmete pas thatësirës se madhe qe ka prekur vendin. "...
11 vatra zjarri presin o Zotin, o dorën e njeriut.
Në gjithë vendin sot janë aktive 11 vatra zjarri. Për shuarjen e tyre janë angazhuar mbi 156 zjarrfikës me 18 automjete, 10 forca vullnetare, 78 forca të ushtrisë, si dhe helikopterë.  Moti i para...
15 vatra zjarri janë të ndezura në gjithë vendin.
“Vetëm gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin, ka 15 vatra zjarresh aktive. Zjarret janë  në Fier, Gjirokastër, Vlorë, Durrës, Elbasan, Berat, Dibër dhe Shkodër”, thuhet në deklaratën e Dre...
Franca po mendon që të ndërpresë Gjendjen e Jashtëzakonshme në vend.
Franca po bisedon aktualisht për lënien e gjendjes së emergjencës kombëtare e cila ka hyrë në fuqi që në Nëntor 2015 Paris, pas sulmeve terroriste. Ministri i Drejtësisë në Francë, Jean-Jacques...
Në tërmetin e Italisë vdiq një dhe u plagosën shtatë shqiptarë/ Mediat
Gjatë tërmetit të fuqishëm që përfshiu sot, herët në mëngjes, Italinë Qendrore kanë mbetur të plagosur edhe pesë shqiptarë. Të plagosurit ndodhen në Amatrice, një qytet malor që u përfshi nga godi...
Tërmeti në Itali: 267 të vdekur, 400 të plagosur; shpallet gjendje e jashtëzakonshme
  (Updated) Sot në mëngjes, e Mërkurë, në qendër të Italisë ka rënë një tërmet i fuqishëm. Sipas Reuters janë shembur shumë ndërtesa dhe janë parë çati shtëpishë që tundeshin. Nga të...