Etiketa: erion-veliaj

Erion Veliaj do të jetë kandidat për një mandat të tretë si kryebashkiak i Tiranës.
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj konfirmoi se do të kandidojë sërish për një mandat të tretë si administrator i kryeqytetit.  Lajmi u bë i ditur nga transmetuesi “News 24”, duke citua...
Praga do të ketë një shesh me emrin “Skënderbej”, Veliaj: Mirënjohje kryebashkiakut Zdenek Hrib
Si në shumë kryeqytete të botës, edhe në kryeqytetin çek Pragë do të ketë një shesh “Skënderbej”. Pas Budapestit, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka vizituar edhe Pragën, pas vendimit...
I vihet flaka Sarajeve të Toptanëve në Tiranë! Veliaj thotë se zjarrvënësit janë politikanët dhe i drejton gishtin Bujar Nishanit
Flakët kanë përfshirë një nga ndërtesat historike në qendër të Tiranës. Pak para mesnatës, rreth orës 24:00, Sarajet e Toptanëve janë mbuluar nga flakët. Zjarri ka qenë i qëllimshëm, teksa kamerat...
Dua Lipa vjen në Tiranë, Veliaj i dhuron kapelen e gruas tironse! Shoqërohet nga babai dhe i dashuri, vëllai i motrave Hadid! Rama: E edukuar dhe modeste sikur të ishte askushi
  Ylli i muzikës botërore, Dua Lipa, ka mbërritur në Shqipëri. E shoqëruar nga prindërit, Dukagjin dhe Anesa Lipa, si dhe i fejuari i saj, Anwar Hadid, këngëtarja e famshme me origjinë shq...
Erion Veliaj për Report Tv: ‘Brenda 100 ditëve nisim punën për ndërtimin e Teatrit Kombëtar!’
Duke i konsideruar si 'hajvanë' të gjithë ata që e cilësojnë si një arritje shumë të madhe të 'Aleancës për Teatrin' vendimin e Gjykatës Kushtetuese, kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj dhe la...
Ermal Meta në 26 Korrik koncert në “Air Albania”! Veliaj: ‘Biletat do të jenë falas!’
Ermal Meta, këngëtari shqiptar me famë ndërkombëtare në Itali, ka zgjedhur që koncertin e tij të parë pas pandemisë, ta mbajë në 26 korrik në stadiumin “Air Albania” në Tiranë. Lajmin e shumëpritu...
Veliaj: Në një vit po ndërtohen më shumë shkolla se në 100 vite të Tiranës kryeqytet
Në një bashkëbisedim me gjimnazistë, përmes platformës “Zoom”, kryebashkiaku Erion Veliaj tha se buxheti i ardhshëm për rininë parashikon një sërë investimesh, duke nisur nga shtimi i bibliotekave...
Veliaj: Iu shtrij dorën atyre që e kanë zemrën e thyer! Tirana, me teatër të denjë për 100 vitet që vijnë
Përmes një videomesazhi drejtuar qytetarëve, Kretari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj siguron se godina e re që do të ngrihet me rrënojat e godinës së vjetër do të jetë e denjë për Tiranën e 100...
Erion Veliaj fiton gjyqin, Gjykata e Tiranës dënon për shpifje ish-deputeten e PD, Albana Vokshi
Gjykata e rrethit gjyqësor Tiranë ka dënuar sot ish-deputeten e Partisë Demokratike, Albana Vokshi për akuzën e shpifjes ndaj kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Vendimi u mor paraditen e ...
Erion Veliaj: Nuk është tërhequr Këshilli i Europës nga vëzhgimi i zgjedhjeve, por…
Erion Veliaj, kandidati socialist për Bashkinë e Tiranës, dhe kryebashkiaku në detyrë, ka sqaruar nga Dajti edhe lajmin për tërheqjen e vëzhguesve të Këshillit të Europës. “Ishte një nga 40 org...
Faqja 1 prej 212