Etiketa: erion-veliaj

Veliaj: Iu shtrij dorën atyre që e kanë zemrën e thyer! Tirana, me teatër të denjë për 100 vitet që vijnë
Përmes një videomesazhi drejtuar qytetarëve, Kretari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj siguron se godina e re që do të ngrihet me rrënojat e godinës së vjetër do të jetë e denjë për Tiranën e 100...
Erion Veliaj fiton gjyqin, Gjykata e Tiranës dënon për shpifje ish-deputeten e PD, Albana Vokshi
Gjykata e rrethit gjyqësor Tiranë ka dënuar sot ish-deputeten e Partisë Demokratike, Albana Vokshi për akuzën e shpifjes ndaj kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Vendimi u mor paraditen e ...
Erion Veliaj: Nuk është tërhequr Këshilli i Europës nga vëzhgimi i zgjedhjeve, por…
Erion Veliaj, kandidati socialist për Bashkinë e Tiranës, dhe kryebashkiaku në detyrë, ka sqaruar nga Dajti edhe lajmin për tërheqjen e vëzhguesve të Këshillit të Europës. “Ishte një nga 40 org...
Erion Veliaj në fushatë: ‘Nuk ka as dekret, as sekret; zgjedhjet janë në 30 qershor’.
Nga Baldushku, ku vijoi fushatën e tij elektorale, kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj deklaroi se nuk ka asnjë dyshim që zgjedhjet vendore do mbahen në 30 qershor ...
Erion Veliaj shpall kandidaturën: ‘Kush na ka inat, kështu na paftë përherë!.
Kandidati për Bashkinë e Tiran po mban fjalimin në shehsin 'Nënë Tereza'. Fjalët e para qe tha ai ishin: 'Kush na ka inat, kshtu na paftë përherë'. Veliaj ka dalë në podium sapo ka përfunduar p...
Vlefshmëria e kartave të identitetit zgjatet deri më 31 dhjetor 2019/ Ministri i Brendshëm
Letërnjoftimet elektronike që skadonin këtë vit do të kenë vlefshmëri deri në 31 dhjetor 2019. Lajmin e bënë të ditur Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj dhe kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj g...
Erion Veliaj sqaron deklaratën: ‘Shpellarë quajta deputetët e Saliut…’
Kryetari i Bashkisë i Tiranës ka sqaruar deklaratën e bërë dje pas protestës së banorëve të Unazës së Re në dyert e bashkisë. Ndonëse u raportuar se me termin ‘shpellarë’ iu drejtua protestuesve, ...