Etiketa: farage

Farage bën thirrje për ‘revolucion paqësor’ për të sfiduar politikën e ‘rënë’ të Mbretërisë së Bashkuar
( FOTO: OLI SCARFF/AFP/Getty) Nga: VICTORIA FRIEDMAN Nigel Farage ka thënë se sistemi politik i "thyer" dhe "jashtë kontrollit" i Mbretërisë së Bashkuar duhet të sfidohet në një "revolucion ...
Trump mund të takohet me Nigel Farage, Boris Johnson, në vizitën shtetërore në Britani
JACK MONTGOMERY/ Breitbart Presidenti i SHBA Donald Trump mund të takohet me kreun e Partisë Brexit Nigel Farage dhe liderin e Tory-t shpresëdhënësin Boris Johnson gjatë vizitës së tij shtetëro...
Ndërsa Brexit po futet në prizë’, Farage përgatit partinë e re për ‘betejën akoma më të madhe’
  Nigel Farage ka konfirmuar se po planifikon të nisë një forcë të re politike për të shpëtuar Brexit, duke premtuar se ai "nuk do të rrijë shtrirë", ndërsa establishmenti politik përpiqet...
GB, Nigel Farage lë Ukip-in: “Partia është shumë islamofobe”
-"Kthesa islamofobe" do ti ishte imponuar partisë nga Gerard Batten, kreu i UKIP që nga shkurti 2018- Nga: Gerry Freda / Nigel Farage, një nga mbështetësit më të zjarrtë të Brexit, kohët e f...
Përplasje në BE. Tajani i mbyll gojën Farage: “E qeshura shtohet me gojën e budallenjve”
(Tajani: "Nazizmi dhe komunizmi u zhdukën falë BE-së". Farage fillon qesh. Dhe ai përgjigjet: "E qeshura shtohet në gojën e budallenjve") Nga: Giovanni Neve/ Përplasje e fortë (verbale) midi...
Farage: Bombardimi i ‘djalit të keq’ Assad do të shkaktonte ‘kaos’ dhe ndihmonte terroristët.
Ish lideri i UKIP, Nigel Farage i ka bërë thirrje Mbretërisë së Bashkuar që të mos ndërhyjë në konflikt në Siri, duke thënë se ndërhyrja veç sa do të përhapë ‘kaosin’ në rajon dhe do të përfitojnë...
Nigel Farage do të kthehet në ‘betejë’ në qoftë se….
Ish kryetari i UKIP dhe lider i Brexit, Nigel Farage, ka thënë se do të kthehet në ‘vijën e frontit’ të politikës në qoftë se qeveria e lidh Mbretërinë e Bashkuar pas Bashkimit Europian (BE) për n...
Sot është njëvjetori i Brexit. Farage e quan ‘Dita e Pavarësisë së Britanisë”.
Një vit mbushet sot që nga vota publike e Britanikëve për të lënë Bashkimin Europian. Sot pas një viti, negociatat sapo kanë nisur dhe anëtarët e Parlamentit akoma po përpiqen të  argumentojnë ...
Farage: 2016 ‘Viti i Revolucionit Politik”.
(FOTO: Nigel Farage, lider i përkohshëm i Partisë Indipendente në UK) Të Dielën, në programin televiziv “Fox & Friends Weekend,” Nigel Farage,president i përkohshëm i “Partisë Indipendente”...