Etiketa: femije

Të paktën në parajsë shpresojmë se ka ushqim. VIDEO
Lufta në Siri: Fëmijët pop bëjnë betejën e mbijetesës në Ghouta-n Lindore. Ata shprehen se vdekja ‘nuk është edhe aq e keqe’ në këto kushte; shpresojmë se ‘në parajsë ka ushqim’ Gjatë gjithë ko...
20 fëmijë janë të sëmurë nga fruthi; mjekët u kërkojnë prindërve vaksinimin. VIDEO
Arrin në 20 numri i të prekurve nga virusi i fruthit në vendin tonë. Frika nga fruthi ka rritur fluksin e prindërve që kërkojnë të vaksinojnë fëmijët e tyre, ndonëse më parë kishin deklaruar që nu...
Prindër ‘monstra’ ka edhe në botë: Mamaja e lë jashtë fëmijën 7 vjeç, ai vdes dhe familja nuk vjen në gjyq.
(Hakeem Hussain u gjet i vdekur pas një natë nga më të ftohtat e vitit)/  Asnjë nga familja nuk u shfaq dje në Juri , në gjykatë, mbi vdekjen e djalit shtatë-vjeçar i cili besohet se ka ngrirë ...
Reportazh: Kruma, kjo lagje e Londrës. VIDEO
Nga: Daily News/ Si rrallë herë, tabloidi i madh britanik “Daily Mail”, ka botuar brenda një dite tre shkrime për fëmijët e pashoqëruar shqiptar që kërkojnë azil në Britani. Duke botuar foto...
Turqi: Pesë vetë vdesin nën tension elektrik në një park uji.
Tre fëmijë dhe dy të rritur që u përpoqën të shpëtojnë fëmijët, kanë vdekur nën tensionin e rrymës elektrike në një park uji në veri- perëndim të Turqisë- sipas medias lokale. Incidenti ka ndod...
Para se kjo grua ta bënte baba këtë burrë, a e dinte çfarë po bënte?!
Nga L. Skiroi/ Veritas.com.al/ Në Tiranë është shënuar një ngjarje shumë e rëndë; ndoshta më e rëndë se ngjarjet që flasin për vrasje me armë dhe kultivim kanabisi- që tashmë janë kthyer në “fa...
Thuajse një e pesta e prindërve në Britani pendohen për emrin që kanë zgjedhur për fëmijën
  Një sondazh i kryer online ku morën pjesë 1000 prindër, i kryer nga forumi i fëmijëve Mumsnet, zbuloi se 18% e prindërve janë penduar për emrin që iu kanë zgjedhur pasardhësve të tyre; p...