Etiketa: harxhi

Edith Harxhi: Franca e Holanda kundër për arsye parimore që lidhen me Shqipërinë
  Pak ditë para mbledhjes së Samitit të vendeve të BE, janë rritur debatet rreth mundësisë që vendet europiane të votojnë pro hapjes së bisedimeve për Shqipërinë. Në rubrikën “Opinion” në “New...
Po tani që rrëzuam qeverinë, çfarë do të bëjmë?
  Nga: Edith Harxhi/ Twitter Po tani që e 'hoqëm' Xhafën dhe 'rrëzuam' qeverinë, çfarë do të bëjmë? Xhiro nëpër Tiranë? Si nuk e përmende një herë Edi Ramën me emër në fjalimin tënd epik? ...
Ky shtet ka rënë, të gjithëve na zë poshtë
  Nga: Edith Harxhi/ Twitter Ky shtet është shembur! Kjo qeveri ka rënë, por po na zë edhe ne popullin poshtë. A ka nerv ky popull?! A kanë mbetur intelektualë në këtë vend? Ngrehuni,...
Harxhi në VOA: ”PD ka krizë politike lidershipi dhe jo krizë statutore!”.
Një javë para se të mblidhet kongresi i radhës i PD-së, figura të njohura në forumet e opozitës ngritën edhe një herë shqetësimin për mungesën e demokracisë së brendshme në radhët e saj. Anëtar...
Në Shqipëri funksionojnë 15 oligarkë Rus/ Harxhi
Edith Harxhi, Drejtore e Association"Albanian Policy" ka qenë  e ftuar në "Tonight Ilva Tare" në Ora News, dhe ka analizuar ngjarjet e fundit në Ballkan e në Shqipëri mbi ‘kapjen e shtetit’ nga ma...
Nuk shoh shpresë te Basha…
Nga: Edith Harxhi* Si e keni lexuar reagimin e Berishës për Bashën? Unë mendoj që lideri historik flet njëherë jo disa herë dhe fjala e tij ka peshë. Disa e kanë lexuar si mbështetje për të pakëna...