Etiketa: hetime

Nis hetimi për Adriatik Llallën
Prokuroria e Qarkut Gjyqësor Durrës ka nisur hetimin ndaj Adriatik Llalla, ish prokuror i Përgjithshëm i Republikës. Hetimi ka nisur rreth akuzës :Pastrim parash. Janë kërkuar të dhëna nga inst...
PS PO MERR NË DORË HETIMIN MBI PD
Grupi Parlamentar i partisë Socialiste, mësohet se është mbledhur në një takim të veçantë që lidhet mbi hetimin ndaj provave të sjella nga media amerikane mbi përfshirjen e PD dhe kryetarit Lulzim...
Trump u jep fund spekulimeve mbi hetimet. “Jam gati, po pres pyetjet”, deklaroi ai
Presidenti Donald Trump me deklaratën e para pak orësh, iu ka dhënë fund spekulimieve të mediave se 'nuk do që të përballet me hetimet mbi Rusinë". Presidneti ka thënë për herë të parë se është i ...
Serbia kërkon zyrtarisht që të jetë pjesë e hetimit mbi vrasjen e Ivanoviq
Serbia ka kërkuar zyrtarisht që të përfshihet në hetimet për vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviq, që u krye dje në Veri të Mitrovicës. Burime të Gazetës Express bëjnë me dije se Ministria e...
Një denoncim te kryeministri; tre tatimorë vihen në pranga.
Tre punonjës të Tatimeve të Tiranës janë vënë në pranga nga policia pasi akuzohen se kanë marrë një shumë prej 40 mijë lekë (të reja). Denoncimi është bërë administratorja e një biznesi në Spil...
Presidenti i BE Tusk thërritet për të dëshmuar në hetimet mbi vdekjen e presidentit Polak.
Prokurorët Polak thanë të Hënën se kanë thërritur Presidentin e Këshillit Europian, Donald Tusk, për të dëshmuar si dëshmitar në hetimet e tyre mbi rrëzimin e avionit që vrau Presidentin Lech Kacz...
FBI konfirmon: Hetimet ndaj fushatës së Trump kishin lidhje me Rusinë.
Kryetari i Komitetit të Inteligjencies në Kongres tha të Hënën se ndërsa nuk kishte prova fizike të përgjimit ndaj Trump Tower, hetuesit po kërkojnë rreth mundësisë se fushata presidenciale e Dona...