Etiketa: ilir-meta

Shkarkimi i Presidentit Ilir Meta/ Gjykata Kushtetuese njofton se ‘Çështja kalon në shqyrtim në seancë plenare publike!’
Gjykata Kushtetuese e Shqipërisë, njofton se ka kaluar në shqyrtim në seancë plenare publike shkarkimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta. Gjykata sqaron se e ka marrë vendimin e Kuvendit për ...
Ilir Meta, përsëri deklaron nga Pogradeci ku kishe shpallur fatin e Allende: ‘TAni jam i pa shqetësuar dhe krenar!
Teksa pritet vendimi i Gjykatës Kushtetuese për çështjen e shkarkimit të presidentit, për të cilin është votuar në Kuvend, Ilir Meta ka folur nga Pogradeci në lidhje me këtë, aty ku ka marrë pjesë...
Meta kërkesë në SPAK për informacion mbi ministrat e rinj ‘Rama 3’
Kur kanë kaluar më pak se 48 orë nga mbërritja e shkresës zyrtare të presidentit të Republikës Ilir Meta në zyrën e kryeprokurorit Olsian Çela për të marrë informacion lidhur me 16 ministrat e rij...
Gjykata Kushtetuese shtyn vendimin për shkarkimin e Metës; shtatori dhe tetori janë ‘bosh’.
Mazhoranca parlamentare vendosi të “lajë” duart shpejt me Ilir Metën si President me Parlamentin e vjetër në mënyrë që të bllokojë çdo skenar të kreut të shtetit për  mos dekretimin e qeverisë...
Ina Rama fundos Fatmira Hajdarin, e kap me 1 milionë USD pasuri me para të pista, pallat 10 kate. Dhurata e Metës.
Ish-kryeprokurorja e Ina Rama, e cila gjatë viteve 2009-2011 pati kërkuar dënimin me burg Lulzim Bashës, Fatmir Mediut dhe Ilir Metës për korrupsion masiv, po përgatit dosjen për të shkarkuar përf...
Parlamenti shkarkon Presidentin Ilir Meta
Maxhoranca parlamentare ka votuar pro shkarkimit të Ilir Metës nga posti i Presidentit të Republikës. Në votim kanë marrë pjesë 115 deputetë, pasi nga 122 deputetë kanë munguar shtatë prej tyre. N...
Miratohet raporti përfundimtar për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta
  Raporti për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta është miratuar me unanimitet të plotë, pak më parë në Komisionin Hetimor. Të gjithë anëtarët e Komisionit kanë votuar pro s...
Shkarkimi i presidentit Meta do të votohet në parlament me 10 qershor
Të premten, Komisioni Hetimor që ka marrë nën hetim Presidentin Ilir Meta,  pritet t’i dërgojë Kuvendit raportin me propozimin e shkarkimit të Kreut të Shtetit për shkelje të Kushtetutës. Në ed...
E akuzoi si ‘agjent i Serbisë’/ Frrok Çupi, kërkesë Komisionit Hetimor për prova dhe ballafaqim me presidentin Ilir Meta
Presidenti i Republikës e ka akuzuar gazetarin Frrok Çupi si ‘agjent i Serbisë’. Akuza është bërë nga Presidenti në foltoren e Presidencës, pak ditë më parë. Në morinë e materialet pranë Komisi...
Kuvendi mblidhet të martën, mazhoranca bën lëvizjen e parë për të shkarkuar Ilir Metën
Një mesazh ka mbërritur sot në telefonat e deputetëve socialistë, të cilët njoftohen se PS ka nisur procedurat për shkarkimin e Metës. Pasi Kryeministri Rama dhe Sekretari i Përgjithshëm i PS-së e...
Faqja 1 prej 712345...E fundit »