Etiketa: ilir-meta

Rihapen llogaritë e Ilir Metës me drejtësinë, SPAK nis hetimet.
Nga: Adriatik Doçi/ Janë rihapur më në fund llogaritë e Ilir Metës me drejtësinë. 12 vite pas mbylljes së video-skandalit me Dritan Priftin në Gjykatën e Lartë, aferë për të cilën prokuroria kë...
“Meta porositi vrasje”, Artan Hoxha i përgjigjet SPAK: Po nxora dëshminë e Nuredin Dumanit, çfarë do thoni?! Ka përmendur edhe 3-4 deputetë
Gazetari Artan Hoxha ka reaguar pasi Prokuroria e Posaçme hodhi poshtë deklarimet e tij një ditë më parë për dëshmitë e Nuredin Dumanit, që sipas tij Ilir Meta ka porositur vrasjen e vëllait të nj...
I penduari Nuredin Dumani rrëfen nga burgu: Ilir Meta porositi vrasjen e vëllait të Arben Ndokës.
Dëshmia e të penduarit të drejtësisë Nuredin Dumani, duket se dσ të trσndisë nga themelet pσlitikën shqiptare. Falë deklarimeυe të tij u kryen një sërë arrestimesh të bujshme, pσr ai ka fσlur d...
Miq familjarë me Ilirin dhe Monikën, ja kush është dëshmitarja që ka folur me gazetën austriake
  Gazeta e madhe austriake KRONE, para dy ditesh ka publikuar nje artikull ku denoncon korrupsionin e madh te Ilir Metes, presidnet i Shqiperise. Gazeta denoncon korrupsion prej 700 milion...
Kriminelët e shkronjave juridike
 Nga: BATON HAXHIU Proverbi latin, sipas të cilit Jupiteri u merr mendjen atyre që dëshiron t’i shkatërrojë, duhet ndrequr. Në fillim, ai iu merr sytë. Kjo që ndodhi në Gjykatën Ku...
Gjykata e Lartë bëhet me 10 anëtarë, plotësohet kuorumi për të zgjedhur anëtarët e Kushtetueses!
Gjykata e Lartë është bërë me 10 anëtarë dhe kështu i hapet rrugë zgjedhjes 3 anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese që zgjidhen nga ky institucion. Me emërimin e sotëm nga Presidenti Ilir Met të gjyqt...
Presidenti Meta ashpërson tonet me ndërkombëtarët: ‘Jam Ilir Meta o superbudalllenj!’
Presidenti Ilir Meta është pyetur nga gazetarët se çfarë do të bënte nëse do të shkarkohej tani nga Gjykata Kushtetuese. Ai është përgjigjur duke thumbuar kreun e PD, Lulzim Basha, teksa tha se...
Ilir Meta firmos padinë për Kuvendin. Ai thotë: ”Iki nëse më shkarkon Kushtetuesja!”
Presidenti i Republikës Ilir Meta, në një dalje për mediat nga presidenca, ka bërë me dije se është gati padia për Kuvendin për falsifikim dokumentesh. "Do të dorëzojmë padinë për veprat penale...
“Jam Ilir Meta unë, o budallenj!’. Meta i kërcënon të gjithë, ndërkombëtarë apo vendas! ‘Do marrin përgjigjen e merituar!’.
KOMENT Edhe në konferencën e sotme për shtyp, Ilir Meta e ka pasur një kërcënim për të gjitha ata që ai i quan 'mafiozë' Gjykata Kushtetuese ia bëri të qarta me pyetjet e saj Presidentit Ili...
Në Gjykatën Kushtetuese: Shtyhet sërish gjykimi i Metës, seanca e radhës të hënën.
 Përfaqësuesit ligjorë të Presidentit të Republikës, Ilir Meta, gjatë seancës gjyqësore për shkarkimin e tij ose jo nga detyra e kreut të shtetit, kanë kërkuar 48 orë kohë, për t’u përgjigju...
Faqja 1 prej 812345...E fundit »