Etiketa: integrimi

Dje dhe gjithë natës- maratona e debateve në Evropë mbi negociatat me Shqipëri dhe Maqedoni e Veriut.
Në mbledhjen e liderëve të BE në Bruksel, që u mbyll në 02:44 të mëngjesit, Greqia mbajti një qëndrim të qartë, pro çeljes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore. Natyrisht, pala ...
Pak javë para vendimit të BE mbi hapjen e negociatave, shkarkohet zv/ ministre e Integrimit
Kur kanë mbetur pak ditë nga dhënia e vendimit të vendeve anëtare për hapjen e negociatave me Shqipërinë, kreu i qeverisë Edi Rama ka shkarkuar nga detyre zv/ministren e Jashtme Kleopatra Maliqi....
BE kundër shkrirjes së Ministrisë së Integrimit? Zemërohet Vlahutin; posti i saj del i tepërt.
Nga: Laert Skiro/ Përfaqësuese e Komisionit Europian në Tiranë, zonja Romana Vlahutin, është shfaqur shpejt pas gushtit, para mediave. Madje është shfaqur para të gjithëve, gjë që tregon edhe për i...