Etiketa: interviste

Ish ‘Tahiri’: 5 minuta intervistë- tre fjalë që nuk mund të thuhen, 3 kërcënime dhe një fjalë fyese të lehtë ‘lepur’.
Ish-Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, doli para gazetarëve për të bërë publike vendimin e gjykatës italiane e cila ka pushuar hetimet duke e deklaruar të pafajshëm.  Gjithashtu Tahiri kishte dh...
Marine Le Pen:”Emigrantët, falë Italisë, do ta çlirojmë Evropën: Macron? Do të përfundojë si Renzi”
Intervistë për ‘Libro’/ Mjafton te spostohesh pak 'në të djathtë dhe zbulon se Franca për Italinë mund të mos jetë vetëm një armik, arrogant, egoist, i padurueshëm dhe që dëshiron qe të na bëjë këp...
Gulen: Në Kosovë, me gulenistët, ndodhi banditizëm i pastër.
Udhëheqësi FETO-s, kleriku Fethullah Gulen sot për herë të parë ka komentuar arrestimin dhe depërtimin e gjashtë njerëzve të tij në Kosovë, duke e quajtur këtë një veprim bandistik. Ai këtë int...
Rudi Xhuliani: Ja gabimi i Amerikës me Rusinë…
'Mirë, ja gabimi. Gabimin duhet ta kërkojmë në dëshirën e presidentit Obama'/ Rudi Xhuliani  Rudi Xhuliani ka komentuar raportet mes SHBA dhe Rusisë, si dhe shtrirjen e influencës ruse. Në emis...
DRITAN DEMIRAJ- “MAKINË LUFTE” APO AUTOR LIBRASH?
-Intervistë e vitit 2016: Pyetje: E keni filluar karrierën ushtarake në vitin 1983 gjimnazist në Shkollën “Skënderbej”, më pas me Akademinë Ushtarake, sot mbani gradën Kolonel. Keni 45 dekorata...
Duka: Pakti PD-PS mund të quhet “Misioni i pamundur i partive të vogla”.
Duke folur për marrëveshjen Rama-Basha zoti Agron Duka i PAA është shprehur se marrja e mandateve nga partitë e vogla është një mision i pamundur pas kësaj marrëveshjeje. Në një intervistë për ...
Erdogan mbron fitoren e tij të brishtë. ‘Qëllimi i fundit është të fitosh lojën!’, ose ‘nuk keni parë gjë akoma’!
(FOTO: Erdogan gjatë intervistës pas fitores)/ Presidenti Turk Recep Tayyip Erdogan, në intervstën e tij të parë që nga referendumi i të Dielës për montimin e sistemit presidencial në Turqi, fo...
Presidenti Nishani “tradhton” origjinën politike, i jep krah zgjidhjes alias ‘urdhër peshku’.
Nga: Frrok Çupi/ Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në një intervistë për kanalin te;eviziv “News 24” ka thënë se është i gatshëm që “krizën politike në vend” ta zgjidhë me anë të “dialogu...
Kreu i Komisionit të jashtëm në PE: Të mbështetet protesta e PD në Shqipëri! VIDEO
Kreu i komisionit për punët e jashtme në PE, David McAllister i kërkon BE-së t’i kushtojë vëmendje përkeqësimit të situatës politike në disa vende ballkanike- sipas Televizionit ABC News. Për S...
VIDEO/ Intervista në BBC ndërpritet nga fëmijët e të ftuarit.
https://youtu.be/6feuO7O7cSc Në një intervistë mbi Korenë e Veriut,  me të ftuarin Robert Kelly, profesor i Shkencave Politike në Pusan National University ka ndodhur një gjë e pandodhshme. Intervi...
Faqja 1 prej 212