Etiketa: kasmi

Gazetari Kasmi dëshmon mbi dhunën para të vetëve; maxhoranca e abandonon takimin në Komisionin Parlamentar. VIDEO
  Kryeredaktori i gazetës “Rilindja Demokratike” Bledi Kasmi, ishte në Komisionin e Medias, i thirrur vetëm nga anëtarët e djathtë të këtij komisioni për të dëshmuar në lidhje me dhunën e ...
Edhe një gjykatëse tjetër jep dorëheqjen para Vetingut
Brunilda Kasmi, gjyqtare pranë Gjykatës së Rrethit Tiranë, dha sot dorëheqjen. Nuk dihet ende shkaku i dorëheqjes, por lajmi është konfirmuar nga burime nga Presidenca për gazetën Panorama. Bru...
Duket sikur po bie ‘krenaria’ e qeverisë se ‘e kapën vrasësin’ brenda ditës…
Që nga dita kur ‘u kap’ Eftimio Eftimiu,  vrasësi i dyshuar i Devi Kasmit, në fillim të muajit, qeveria, policia dhe prokuroria po ngrenë flamujt e krenarisë kudo në podiume dhe media. Ata po mbur...
Ky është Efthymiou Efthymious, greku që ekzekutoi Devi Kasmin: Trafikant droge dhe gjuetar derrash.
Personi në foto është që qëlloi për vdekje Devi Kasmin para 3 ditësh në një atentat. Policia e Shtetit ka zbardhur sot rasjen e shtetasit Devi (Defrim) Kasmi, i cili u qëlluar të hënën në mbrëmje,...
Vrasës nga jashtë: Kasmi është ekzekutuar nga një shtetas grek i Forcave Speciale
Në një konferencë për shtyp të kreut të policisë së Tiranës Ardi Veliu, u bë e ditur detajet e operacionit të koduar “Enigma”. “Finalizuan me sukses goditjen e grupit të strukturuar kriminal “E...