Etiketa: koeja-e-veriut

Kureja e Veriut bie dakord që të mbyllë stacionin e provave dhe lëshimit të raketave.
Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un ka rënë dakord të mbyllë një nga pozicionet kryesore të vendit ku bëhen provat bërthamore dhe lëshohen raketat, tha presidenti i Koresë së Jugut, Moon Jae-in...
Koreja e Veriut po punon për raketën e re bërthamore, njoftojnë zyrtarë amerikan.
Koreja e Veriut duket se po ndërton raketa të reja balistike pavarësisht nga lidhjet e ngrohta me administratën e Trump dhe angazhimin për çarmatimin bërthamor, sipas raporteve. Zyrtarë amerika...