Etiketa: kupa-e-botes

Franca- kampione e Botës, Kroacia- e paepur deri në fund.
Franca është kampionia e re e botës në futboll, pasi triumfoi bindshëm 4-2 në finalen e “Luzhnikit” në Moskë ndaj Kroacisë. Një finale e çmendur, e cila prej dekadash të tëra nuk prodhonte 6 go...
Thyhet ëndrra Angleze për Kupën e Botës, Kroacia niset për në Finalen e të Dielës në Moskë.
Kroacia ka thyer ëndrrën e Anglisë për Kupën e Botës me rezultatin 2- 1, në kohën shtesë në gjysmë- finale në stadiumin Luzhniki në Moskë. Anglia nisi një ëmdërr me Kieran Trippier në minutën e...
FIFA i thotë Putin se bota është “e dashuruar” me Rusinë.
Presidenti i FIFA, Gianni Infantino i tha presidentit Vladimir Putin të Premten se bota është “e dashuruar’” me Kupën e Botës të mirëpritur nga Rusia dhe e çmoi atë për kapërcimin e stereotipave n...