Etiketa: letra

“Unë, Agron Xhafaj, dorëzohem për të kryer dënimin!”
Shtetasi Agron Xhafaj i është drejtuar sot opinionit publik përmes një letre të hapur. I njohur si vëllai i ministrit aktual të Brendshëm, Xhafaj shprehet se jo vetëm që nuk i është shmangur he...
Catherine Deneuve kërkon falje para viktimave të sulmit seksual.
Aktorja franceze, Catherine Deneuve ka kërkuar ndjesë para viktimave të sulmeve seksuale pasi firmosi një letër të hapur ku argumentohej se fushata kundër ngacmimeve seksuale ka shkuar shumë larg....
Valbona i shkruan letër Berishës si e torturoi Fatmir Xhafa
Motra e një “armiku të Partisë”, Arben Duka, që u dergj burgjeve të rënda të diktaturës komuniste, i ka shkruar letër sot ish- presidentit të republikës, Sali Berisha. Ajo është Valbona, e tort...
6 senatorë Amerikan i shkruajnë zotit Tillerson. Jo!, reformës Lu-Xhafa, alarmi për drogën dhe zgjedhjet!
(FOTO: Sekretari i shettit i Shteteve të Bashkuara, Rex Tillerson)/ Senatori Mike Lee (Republikan, nga shteti Utah) dhe një grup Senatorësh i bënë thirrje sot Sekretarit të Shtetit Rex W. Tille...
Armando Prengës iu dashka kërkuar falje.
  Nga Astrit Patozi/ Dha dorëheqjen vetëm një orë pasi të shqyrtohej për të disatën herë mandati i tij në KQZ-në e keqpërdorur shumë fort nga qeveria. Me një letër prekëse, për të cilën nuk...