Etiketa: libra

PËRSE TËRHQEM NGA DREJTIMI LIBRA-s.
Nga Ben Blushi/Fb Kur ftova shume njerez ti bashkoheshin idese se Libras kam premtuar se Libra nuk do ishte kurre partia ime. Ka ardhur koha qe kete premtim ta mbaj duke u terhequr nga drejtimi ...
Shqipëria ka nevojë për opozitë, por Parlamenti nuk ka opozitë*
Nga Mimoza Hafizi/ ”Vetëm një vit e gjysëm më parë ne ishim dy deputetë të rebeluar dhe refuzues ndaj një mazhorance të votuar për ta parë Shqipërinë të rilindur. Por që rilindi vetëm abuzim, k...
LIBRA: PS+LSI i fusin zgjedhjet në rrugë të panjohur.
  "Dy partitë që qeverisin prej katër vitesh i kane kërkuar sot KQZ të ndryshojë afatet e regjistrimit të koalicioneve zgjedhore.  LIBRA gjykon se kjo kërkesë, të cilën KQZ me sa duket do ...
Ben Blushi, alarm për represionin e KQZ ndaj partisë LIBRA
(FOTO: Ben Blushi- kryetar i LIBRA)/ Kryetari i LIBRA-s, Ben Blushi,  ka kallwzuar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve para parimit tw barazisw dhe luajalitetit tw partive politike nw zgjedhje. Ai...
LIBRA e Blushit mund të bëhet me Ndokën, Shehin, Dukën dhe Dulen
  Indicia për të menduar se e ardhmja e afërt e Partisë “Libra” mund të jetë në aleancë me katër parti të tjera thuajse tradicionale, vjen sot, para pak minutave, përmes një postimi të vet...