Etiketa: londer

Ambasada e SHBA në Londër paralajmëron amerikanët të “mbajnë një profil të ulët” gjatë vizitës së Donald Trump
Nga:  Peter White/ Ambasada e SHBA në Londër ka paralajmëruar amerikanët në kryeqytetin britanik të "mbajnë një profil të ulët" gjatë vizitës së kryekomandantit të tyre si rezultat i protestave...
Portreti i fundit i Michael Jackson ekspozohet në Londër (FOTO)
  Kanë kaluar 9 vjet që nga koha kur Michael Jackson u nda nga jeta, ndërsa në Londër, ylli i “Pop”-it është përkujtuar përmes një ekspozitë të veçantë, raporton BBC. Në ekspozitë, ...
Mijëra paciente me kancerin e gjirit do të shmangin kimo-n/ Studimi.
-Sistemi i ri nënkupton se vetëm një e treta e grave me tip të përbashkët të kancerit do të kenë nevojë për kimo, raporton londinezja The Guardian- Mijëra gra me thuajse të njëjtën formë kancer...
Emigranti nga Somalia komplotoi për të vrarë Mbretëreshën dhe londinezët hebrenj/ Gjykata.
Një emigrant nga Somalia shtetësi  holandeze që jeton në  Mbretërinë e Bashkuar, është dëgjuat në Gjykatë duke dëshmuar se kishin diskutuar për vrasjen e Mbretëreshës me miqtë xhihadistë dhe mbësh...
Në kafen e Londrës majtistët vandalizojnë muralen e Winston Churchill pse ky mban dy gishtat lart.
Pronarët e kafesë së dedikuar Winston Churchill në Parkun Finsbury, Londër, duhej të zhvendosnin muralen kushtuar kryeministrit të kohës së Luftës, pasi protestuesit majtistë përsëritën vandalizma...
Tronditëse/ Dolores O’Riordan: Këngëtarja e ‘Boronicave të kuqe”, vdes 46 vjeç. VIDEO
Këngëtarja e famshme mes të famshmëve të artit botëror, Dolores O’Riordan ka vdekur në Londër në moshën 46 vjeç. “Këngëtarja lider në bandën Irlandeze’The Cranberries’ ndodhej në Londër për një...
I pesti në linjën e kurorës, Princ Harry, do të martohet me artisten amerikane
Princi Harry po martohet me të dashurën e tij, aktorën amerikane Meghan Markle. Harry, i pesti në linjën e kurorës, do të martohet me zonjën Markle pranverën që vjen dhe do të  jetojë në ‘Notti...
Kevin Spacey: Policia Britanike ka nisur “hetimin për ngacmime seksuale”.
Kevin Spacey është vënë nën hetim nga policia e Mbretërisë së Bashkuar mbi një ngacmim seksual të supozuar, sipas raportimeve. ‘The Sun’ tha se një mashkull, në moshën23 vjeç në atë kohë, bëri ...
Miniaturë e një tragjedie/ 11 të plagosur në rrugën këmbësore të Londrës; i sulmon makina.
11 persona kanë mbetur të plagosur sot në Londër, pasi një automjet goditi këmbësorët në rrugë, pranë Muzeut të Historisë së Natyrës. Policia lokale, ka bërë me dije se kanë ndaluar një person ...
Vdes 80 vjeç Lady Lucan, e veja e Lord Lucan që krijoi legjendën me zhdukjen e tij.
(Lord Lucan ditën e martesës në 1963)/ Lady Lucan, grua e ve 80 vjeçare, u gjet e vdekur në shtëpinë e saj në Londër- konfirmon policia. Oficerët e policisë e gjetën trupin e saj pasi hapën me f...
Faqja 1 prej 512345