Etiketa: lu

Ambasadori i SHBA, Lu në takim ‘kokë më kokë’ me Bashën
Ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Donald Lu mësohet se është duke zhvilluar një takim me kreun e PD-së, Lulzim Basha. Takimi është duke u zhvilluar në selinë e PD. Temë e tij është kriza politike...
Një orë para konferencës së jashtëzakonshme, ambasadori Lu në zyrën e Ramës
Në zyrën e tij në kryeministri, Edi Rama ka pritur sot ambasadorin amerikan Donald Lu. Kjo ndodh vetëm një orë para se të nisë konferenca e jashtëzakonshme e kryeministrit për mediat. Të Dielën...
Ambasadori Lu thotë se zgjedhjet pa opozitën janë normale; edhe Enver Hoxha i bie ‘normal’
Ambasadori amerikan Donald Lu është i mendimit se ka ende vende për një zgjidhje të krizës politike, e cila prej më shumë se dy muajsh sheh opozitën në protestë për të kërkuar një qeveri teknike, ...
Basha tha në publik atë që i kishte thënë zotit Lu: “Dialog me temë Qeveri Teknike”.
Mbasditen  e sotme kreu i opozitës Lulzim Basha u rikthye në “Çadrën e Lirisë”, pas takimit me ambasadorin amerikan në Tiranë, Donald Lu. Të gjithë prisnin... Basha tha se do t’i shkojnë der...
Sot dëshmohet nëse Lu e Arvizu mund të jenë miq “për kokë” të kryeministrit Rama
Nga: L. Skiro/ (FOTO: Zoti Lu, zoti Rama dhe zoti Arvizu në moment hareje. Foto Arkiv)  Që në mëngjes sot, rreth orës nëntë, kryeministri Edi Rama, ka hapur derën e zyrës për dy diplomatët n...
Pas largimit nga Basha, Lu dhe Arvizu takim me Metën
Ambasadori amerikan Donald Lu, së bashku me ish ambasadorin Aleksandër Arvizu, i cili ka mbërritur dje në Tiranë, pasi kanë takuar kreun e opozitës, Lulzim Bashin janë ndalur në Kryesinë e Kuvendi...
90 minutat e dy ambasadorëve amerikan me kryetarin e Opozitës, Basha
  U bënë 90 minuta që nga momenti kur ka nisur takimi i dy diplomatëve amerikan- Lu dhe Arvizu, i pari ambasador aktual dhe i dyti ish- ambasador në Tiranë. Alexandër Arvizu është parë ...
Intensitet nga SHBA: Ambasadori me zotin Berisha; Basha pritet në Washington.
(FOTO: Ambasadori Lu sot në studion e zotit Berisha)/ Ndërsa bëhet me dije se kryetar i Opozitës, Basha, ndodhet në Washington për bisedime mbi situatën në Shqipëri; ambasadori i Shteteve të Ba...
Ambasadori Lu shpreson te Xhafa. Tjetri para këtij “s’ishte gjë!”.
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Tiranë Donald Lu ka folur për “Zëri i Amerikës” edhe mbi riparimet e qeverisë Rama. Ai tha sot se pret që ministri i ri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, i emëruar ...
Papritur ambasadori Lu bëhet i parrezikshëm.
Nga Laert Skiro/ Ambasadori i Shteteve të Bashkuara, Donald Lu, i ka lënë në shtëpi prangat dhe kërcënimet që mbante për opozitën. Sot zoti Lu është shfaqur si një mik normal para kryetarit ...
Faqja 5 prej 7« E para...34567