Etiketa: lu

Ambasadsori Lu nis të marrë kthesës; a bën punë më kjo gjë?!
(FOTO: Ambasadori i SHBA në Tiranë, Donald Lu) /Veritas.com.al/ Ambasadori i Shteteve të Bashkuara Donal Lu është bërë i pabesueshëm për publikun, por edhe për elitat politike. Në radhë të p...
Ambasadori amerikan, Lu, kthehet te “Venecia” dhe pikëpamja e Berishës
(FOTO: Sali Berisha dhe Donald Lu. Foto Arkiv) Në këto momente në një nga ambientet e “Hotel Tirana International “po mbahet Simpoziumi Anti- korrupsion me titull “Sytë dret të Ardhmes- Muri i ...
Për herë të parë/ Një politikan i lartë guxon t’i tregojë vendin ambasadorit “guvernator” të SHBA
  Ish-kryeministri Sali Berisha është  pyetur sonte në mbrëmje rreth deklaratës së ambasadës amerikane për protestën e shoqërisë civile për plehrat, në një program televiziv në Neës 24,  t...
Dy ambasadorë të SHBA zbarkojnë në zyrat e opozitës, në gjurmë të krimit shtetëror
  Nga L. Skiro/ Në fakt nuk janë që të dy ambasadorë njëkohësisht në Tiranë. Vetëm njëri,Donald Lu, kryen aktualisht detyrën e ambasadorit të SHBA në Tiranë. Ky shoqëronte sot ambasador...
Faqja 7 prej 7« E para...34567