Etiketa: macron

Qeveria franceze diskuton të tjera koncesione për të paqëtuar protestuesit.
  Paris (AFP) - Qeveria franceze sinjalizoi të mërkurën se ishte e përgatitur të bënte koncesione te mëtejshme ndaj protestuesve të "jelekëve të verdha", madje duke bere një zbritje të mundshm...
Francë: Qeveria pezullon rritjen e taksës, por protesta ‘Jelekët e Verdhë’ thërret për ‘vdekje’.
Qeveria Franceze do të pezullojë rritjen e taksës për karburantet, e cila ka shkaktuar javë proteste të dhunshme- raporton media franceze. Protestat kanë goditur qytetet kryesorë të Francës duk...
Përhapen protestat anti-Macron. Shoferët e ambulancave i bashkohen rebelimit.
Më se njëqind shoferë ambulancash në Paris, të hënën në mëngjes, iu bashkuan protestave, ndërsa presidenti Emmanuel Macron përballet me presionin nga lëvizjet popullore të frymëzuara nga ‘Jelekët ...
Shiko-Emmanuel Macron ankohet te Princi i Kurorës Saudite: “Ti nuk më dëgjon kurrë”
  Një gazetë saudite ka filmuar presidentin francez Emmanuel Macron duke iu ankuar princit të kurorës saudite Mohammed bin Salman lidhur me mungesën e vullnetit të sovranit të ri për të ma...
Brixhid Bardo qëndron me xhaketat e verdha. Dhe i uron”verdhëz të mirë” Makronit
-Bardo qëndron me xhaketat e verdha. Dhe tallet me presidentin francez Emmanuel Macron duke i uruar atij "verdhëz të mirë"- Brixhit Bardo kurrë nuk ka bërë mister mbi idetë e saj politike. E dj...
Zgjedhjet separatiste të Ukrainës ‘ilegale dhe jo legjitime’: Macron, Merkel
(FOTO: Merkel, Macron dhe presidenti i Ukraines, Poroshenko)/ Paris (AFP)-Presidenti francez Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane Angela Merkel etiketuan zgjedhjet e udhëheqjes në zonat e ko...
Nacionalizmi- nën presion gjatë festimeve për përfundimin e Luftës së Parë Botërore.
Gjatë aktiviteteve në Paris, kushtuar përfundimit të Luftës së Parë Botërore, para një shekulli, në 11 Nëntor 1918, presidenti Francez, Emmanuel Macron u ka bërë thirrje liderve botërorë që të hed...
PRESIDENTI NË RËNIE: EMANUEL MACRON NE SHOCK: I KALUAR PER HERE TE PARE NGA MARTINE LE PEN
  Nga momenti i ngjitjes së tij në Élysée, Emmanuel Macron është rrënuar nga sondazhe te pamëshirshme. Arsyeja është thënë shpejt: Macron u zgjodh president në balotazh pasi mori në raundi...
Dita e fundit e Luftës së Madhe/ Liderët e Botës mblidhen në Paris: Këmbana kishash, marsh dhe shi.
Liderët botëror kanë marrë pjesë në ceremoninë e përkujtimit të fundit një shekullor të Luftës së Parë Botërore (Lufta e Madhe). Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump dhe presidenti ...
Macron dhe Trump në një ‘ show’ uniteti pas grindjes që mund të mjegullonte 100 vjetorin e Luftës së Parë.
AFP / SAUL LOEB Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump dhe homologu i tij Francez, Emmanuel Macron u përpoqën të shtunën që të ulin tensionet të shkaktuara nga përplasja mbi mbrojtjen...
Faqja 1 prej 712345...E fundit »