Etiketa: mbreteria

Filipi i Edimburgut, aksident dramatik me makinë. Në timon 97 vjeçar, si është katandisur
Në moshen 97 vjeç, Princi Philip i Edinburgut rrezikon jetën në makinë. Në timon te Range Rover-it te tij,akoma bashkëshort energjik i Mbretëreshës Elizabeta, i tërhequr tashme nga jeta publike...
Meghan Markle, nga grindjet- në ikjen e sekretares personale
-E vrazhdë, e thartë dhe despotike, Meghan Markle është një aktore në rolin e një dukeshe, ja të fundit mbi bashkëshorten e Princit Harry- Nga: Carlo Lanna/ Ende nuk ka harmoni midis Meghan ...
Kensington Palace konfirmon se dukesha Meghan është shtatzënë
Kensington Palace ka konfirmuar se Meghan Markle dhe Princi Harry do të kenë nje fëmijë pranverën e ardhshme. (Foto: Chris Jackson) Përgatitu për një tjetër fëmijë mbretëror! Kensington Palace...
Mbesa e Mbretëreshës, Princesha Eugenie martohet me Jack Brooksbank.
Princesha Eugenie e Yorkut dhe Jack Brooksbank u martuan të premten në Capelen e Shën Gjergjit në Windsor Castle në Windsor, Angli. Nusja mbante një fustan ngjyrë fildishi me saten dizenjuar ng...
Martesa e parë gay në Familjen Mbretërore: martohet kushëriri i Mbretëreshës
Dasma e parë gay për familjen mbretërore britanike: Kushëriri i Mbretëreshës Elizabeth, Lord Ivar Mountbatten, u martua me të fejuarin e tij James Coyle me një ceremoni të vogël Nga: Alessandro...
Megan Markle është shtatzënë! Super-thashethemi vërshon në Buckingham Palace
Shtyrja e muajit të mjaltit, veshjet që bëjnë defekt... Dukesha e Sussexit mund të fshehë një sekret të ëmbël, që përpara Martesës Mbretërore. Skandal i ri në oborr SHTYRJA E MUAJIT TE MJALT...
Dasma Mbretërore 2018: Të ftuarit shesin online çantat e dhuratave.
Një numër i vogël i çantave të dhuratave që iu dhanë të ftuarve në dasmën e Dukës dhe Dukeshës së Sussex po shiten online. Nëntë ankande mund të gjenden aktualisht në website eBay – me disa çan...
Dasma Mbretërore: Në Video dhe në Foto.
Meghan Markle ka lënë hotelin, e veshur me vel të bardhë për martesën me Harry në Windsor   https://youtu.be/LpRZyPphQTU Pipe Midelton (Sarah, dukesha e New York)...
Dasma mbretërore: Babai i Meghan nuk do të marrë pjesë në ceremoni.
Nuk është ende e qartë nëse Thomas, babai i Meghan Markle, do të marrë rrugën ditën e shtune, sipas planifikimit. Zoti Markle,  për websiste të njerëzve të famshëm TMZ, nga shtëpia e tij në Mex...
Dukesha e Cambridge lind djalë, mund të marrë emrin ‘Princ Arthur’.
Dukesha e Cambridge, Kate Middleton,  ka lindur djalë. Kensington Palace e postoi lajmin në tëitter, duke theksuar se fëmija ka lindur i sigurt, sot në në ora 11:01, ai 'peshon 8lbs 7oz'. Du...
Faqja 1 prej 212