Etiketa: murrizi

Deputetët e rinj plotësojnë postet drejtuese në Kuvend; Rudina Hajdari- kryetare e Integrimit
Maxhoranca ka zgjedhur sot drejtuesit e Komisioneve Parlamentare që do të drejtohen nga ‘opozita e re”. Gjithashtu është zgjedhur me 92 vota pro edhe Myslim Murrizi si nënkryetar i Kuvendit të Shq...
FUNNY/ Basha kthehet me vrik si ‘nga Moska’. Ikën Murrizi i shkretë, si Koçi Xoxe.
Media pranë PD ka njoftuar sot gjithë ditën se Lulzim Basha ka qëndruar në Vjenë veç pak orë në një takim të PPE, dhe është larguar. Iu ka thënë atyre ç’u ka thënë për vendin tonë ‘të nxirë’, d...
Murrizi i PD: “Edhe 7 deputetë mendojnë si unë…Kur delet shkojnë te kasapi, nuk flasin”
Deputeti i Partisë Demokratike, Myslim Murrizi që nuk e dogji mandatin tha se nuk ka komunikuar me kryetarin Basha përveçëse në mbledhjen e grupit, kur edhe shprehu qendrimin e tij. Ai tha se n...
A do të revokojë Lulzim Basha deputetin dhe partizanin e tij, Murrizi?
Nga: Laert Skiro/ A ka harruar vallë kryetari i ‘ngrirë’ i PD, Lulzim Basha, që sot ta hapte ditën me deputetin e tij brutal e të ‘paftyrë’? Nëse do ta hapte ditën me ‘deputetin e zemrës, kryet...