Etiketa: ndrenika

Robert Ndrenika: ‘I dashur Luli, eja të shembim me mina kullën e stadiumit’.
Aktori Robert Ndrenika iu është bashkuar reagimeve për shembjen e Teatrit Kombëtar, ndërsa i është kthyer kryetarit të PD-së Lulzim Basha. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Ndrenika ironizon Bas...
Artistët krijojnë “Aleancën e Mbrojtjes së Teatrit” dhe flasin për “fillim lufte”.
Prej ditësh po zhvillohet lufta për mbrojtjen e Teatrit nga një vendim shtetëror për ta prishur dhe për ta zëvendësuar me ndërtime të tjera private. Sot Komisioni Parlamentar i Kulturës është m...
Robert Ndrenika: Teatri Kombëtar është ‘Jerusalemi ynë’…
Gjatë një takimi në Teatrin Kombëtar, artistët janë shprehur sërish kundër prishjes së godinës së këtij institucioni, por restaurimit të tij. Aktori dhe artisti i Popullit, Robert Ndrenika tha ...
“Do të shtrihem në rrënojat e Teatrit!”, ka thënë aktori Ndrenika
  Mbrëmë, aktorë të njohur shqipotarë dhe nga shtetet e Ballkanit janë mbledhur në një Teatër privat në periferi të Tiranës. Gëzim Kame, një aktor i njohur, prej vitesh ka ndërtuar një Tea...