Etiketa: papa-fransis

Papa Françesku në Emiratet e Bashkuara Arabe, akuza e fortë: “Një favor ndaj regjimit”
  Është hera e parë e një pape në Emiratet Arabe, djepi i Islamit. Papa Francesku mbërriti në Gadishullin Arabik dhe polemikat tashmë kanë shpërthyer. Për katër vjet, Jemeni është shkat...
Vatikani uron Presidentin Donald Trump, e tregoi veten se “është Lider”
(FOTO: Presidenti Trump dhe Papa Fransis) Sekretari i Shtetit të Vatikanit, i ka ofruar urimet Presidentit të zgjedhur Donald Trump, duke i paraqitur bekime dhe dëshirat më të mira për të si li...
Kupola e shtetit- në Vatikan; Papa Frensis pret Presidentin Bujar Nishani
Gjithë kupola e shtetit shiptar dhe e Republikës së Kosovës morën pjesë në Shenjtërimin e Nënë Terezes në Vatikan; si nga qeveria dhe opozita. Flamuri shqiptar ka dominuar sot Sheshin Shen Pjet...
Nënë Tereza zgjohet Shen Tereza
  Papa Francis do të bëjë Nënë Terezën, murgeshën më të famshme të botës, një Shenjt këtë të Dielë. Kush ishte Nënë Tereza? . Jeta e hershme Nënë Tereza lindi nga prindër shqiptar...