Etiketa: pence

Mike Pence mohon se ka në plan të kandidojë për President në vitin 2020
Zëvendës presidenti i Shteteve të Bashkuara, Mike Pence ka hedhur poshtë si  “të turpshëm dhe fyes” një raport ku thuhet se ai po përgatitet për të garuar në zgjedhjet presidenciale të vit 2020. ...
Takimi Pence- Vuçiç në Washington: ‘Të mos zgjerohet ndikimi Rus në Ballkanin Perëndimor’.
Është e rëndësishme që ndikimi i Rusisë në këtë pjesë të Ballkanit të mos zgjerohet dhe të kuptohet pse SHBA-të janë të shqetësuara, ka thënë zëvendës presidenti amerikan Mike Pence në takimin me ...
Pence: Establishmenti nuk shikon dot kurrë se çfarë kohe po vjen.
(FOTO: Mike Pence- zëvendës president i Shteteve të Bashkuara)/ Zëvendës presidenti Mike Pence mbajti një fjalim në të enjten në mbrëmje në Conservative Political Action Conference (CPAC) ku ri...
Bannon përplaset me Pence mbi pikëpamjen ndaj BE
(FOTO: Mike Pence, zëvendës president i SHBA dhe Donald Tusk, president i BE) Një javë para se zëvendës presidenti i Shteteve të Bashkuara, Mike Pence të vizitonte Brukselin dhe të premtonte që...
Merkel- Pence javën që vjen takohen ne Munih, Gjermani.
Kancelarja gjermane Angela Merkel javën tjetër pritet që të takohet në Munih me zëvendës presidentin amerikan Mike Pence është thënë sot në Berlin, siç  transmetojnë mediat gjermane. Ky do të i...
BETOHET MIKE PENCE, ZEVENDES PRESIDENT I SHBA
Sapo mbaroi betimi i Mike Pence, zevendes president i Shteteve te Bashkuara /Veritas.com.al/...
Donald Trump viziton kompaninë “Carrier Corp.” në Indiana për 1000 vende pune më shumë.
(FOTO: Donald Trump dhe Mike Pence gjatë vizitës në Carrier Corp.)/   Presidenti i zgjedhur Donald Trump dhe zëvendëspresidenti i zgjedhur Mike Pence vizituan “Carrier Corp.” Në Indiana...
VIDEO/ Edhe 60 ditë kanë mbetur; Presidenti i zgjedhur Donald Trump hedh “bombën” për Ditën e Parë.
(FOTO: Presidenti i zgjedhur,  Donald Trump) Presidenti i zgjedhur, Donald J. Trump do të betohet për postin e lartë të Presidentit të Amerikës, afërsisht pas 60 ditësh. Republikanët kanë paras...
Pence apo Kaine: Kush e fitoi debatin e zëvendës- presidentëve?
    Ishte një debat me ndërprerje të shpeshta, ku moderatorja Elaine Quijado humbi kontrollin e diskutimeve të zgjatura. Në fund, sidoqoftë, mund të quhet një betejë e fituar nga P...
Zgjedhjet Presidenciale: Dueli i thikave të dyta
  Nga Thomas Durand/  Tim Kaine, i moderuari, do të përballet me Mike Pence, ultra-konservatorin. Kemi rastin të mësojmë më në fund se përse i kanë zgjedhur. John Adams, i cili në 1789 qe...