Etiketa: prokurori

Rraja në Prokurori: “Nuk e njoh njeriun që thotë se e kam takuar dhe kërcënuar me armë”.
Deputeti i Partisë Socialiste Rrahaman Rraja është paraqitur sërish sot në Prokurorinë e Tiranës për të dhënë dëshminë e tij mbi me padinë e depozituar nga Taulant Balla, në lidhje me akuzat e pre...
Ardi Veliu i Policisë së Shtetit në Prokurori: Alibia, nuk mund të ndodhesha në dy vende njëkohësisht!
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu u paraqit sot në Prokurorinë për Krimet e Rënda në orën 13:00 ku dha sqarime për pohimet e Alizotit në çështjen  ‘Babalja’. Nga burime ...
E mbani mend në hetimet mbi Tahirin?… Elisabeta Imeraj emërohet në krye të Prokurorisë së Tiranë
Elisabeta Imeraj, deri më sot prokurore e Krimeve të Rënda, do të drejtojë prokurorinë e Tiranës. Imeraj do të zëvendësojë në këtë post prokurorin Dritan Rreshka, i cili nuk mundi të kalojë sitën ...
PD e LSI kërkojnë ‘ndershmërinë’ e përgjimit të tyre. Sot kallëzuan penalisht kryeministrin Rama.
Kryetarët e grupeve parlamentare të dy partive të opozitës, PD- LSI kanë depozituar një kallëzim penal në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ndaj kryeministrit Edi Rama. Kallzimi penal ka për objekt  ...
ANA TJETËR E VJEDHJES E PROKURORISË SË DURRËSIT
  Nga: Dritan Kaba/ Vjedhja e Prokurorisë ne Durrës na dha shprese! Paska edhe prokurore qe nuk blihen! I tille qenka Afrim Shehu. Nuk e njoh fare, për here te pare e dëgjoj emrin ...
Pritet urdhër arresti për ish-Prokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla
Nga: Exit.al/ Prokuroria e Krimeve të Rënda pritet të lëshojë në dy ditët e ardhshme urdhër arresti për ish-Prokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla. Një burim i besuar nga prokuroria u shp...
Besnik Imeraj dha dorëheqjen nga Gjykata Kushtetuese, por e pret Prokuroria…
Besnik Ymeraj, ish-anëtari i Gjykatës Kushtetuese, i cili dha dorëheqjen nga ky post në Janar të këtij viti, është çuar për ndjekje penale nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. “Komisioni i P...
Sot për sot në shtet punojnë vetëm Prokuroria dhe Gjykata.
Nga L. Skiro/ Sikur Prokuroria të prodhonte miell ose fruta, vendi ynë do të ishte kthyer ne eksportues për rajonin. Të tjerët nuk bëjnë asgjë. Megjithëse prej kohësh është ngritur akuza shumë ...
Çështja ‘Prokuror’: Zoti Lu i gëzohet më shumë atij që iku se asaj që erdhi..
Ambasada e SHBA ka dënuar sot dhunën që ndodhi në protestën e sotme në Tiranë. Në një deklaratë të posaçme, Ambasada e quan të papranueshme hedhjen e granatave tymuese në Parlament. Por bie në sy ...
Kryemadhi e LSI: Nesër nuk do të lejojmë zgjedhjen e Prokurorit.
Opozita paralajmëroi një ditë më parë një protestë para seancës plenare të Kuvendit, ndërsa në mbledhjen e ditës së sotme të Komitetit Drejtues të Lëvizjes Socialiste për Integrim, drejtuesja e kë...
Faqja 1 prej 3123