Etiketa: prokurori

Pritet urdhër arresti për ish-Prokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla
Nga: Exit.al/ Prokuroria e Krimeve të Rënda pritet të lëshojë në dy ditët e ardhshme urdhër arresti për ish-Prokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla. Një burim i besuar nga prokuroria u shp...
Besnik Imeraj dha dorëheqjen nga Gjykata Kushtetuese, por e pret Prokuroria…
Besnik Ymeraj, ish-anëtari i Gjykatës Kushtetuese, i cili dha dorëheqjen nga ky post në Janar të këtij viti, është çuar për ndjekje penale nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. “Komisioni i P...
Sot për sot në shtet punojnë vetëm Prokuroria dhe Gjykata.
Nga L. Skiro/ Sikur Prokuroria të prodhonte miell ose fruta, vendi ynë do të ishte kthyer ne eksportues për rajonin. Të tjerët nuk bëjnë asgjë. Megjithëse prej kohësh është ngritur akuza shumë ...
Çështja ‘Prokuror’: Zoti Lu i gëzohet më shumë atij që iku se asaj që erdhi..
Ambasada e SHBA ka dënuar sot dhunën që ndodhi në protestën e sotme në Tiranë. Në një deklaratë të posaçme, Ambasada e quan të papranueshme hedhjen e granatave tymuese në Parlament. Por bie në sy ...
Kryemadhi e LSI: Nesër nuk do të lejojmë zgjedhjen e Prokurorit.
Opozita paralajmëroi një ditë më parë një protestë para seancës plenare të Kuvendit, ndërsa në mbledhjen e ditës së sotme të Komitetit Drejtues të Lëvizjes Socialiste për Integrim, drejtuesja e kë...
Pyetja e parë për kandidatin: “A ke shtypur një njeri me makinë!?…”. E të tjera.
Nga: Basir Çollaku/Fb Elezi, Prokurori kandidat për PPP, duhet t’u përgjigjet disa pyetjeve..!! Ferdinand Elezi eshte nje nga 7 kandidatët qe aplikuan dhe dje u dëgjuan nga Komisioni i Ligjeve, ...
Prokurori mbetet vetëm.
Sot në ora 15.00 nis seanca dëgjimore e Kuvendit për shtatë kandidatët e paraqitur për postin e Prokurorit të Shqipërisë. Por, ende pa u pyetur dhe pa u zgjedhur, Prokurori i përgjithshëm, mbet...
Bylykbashi: Ramës i duhet vetëm ‘i çikë’ Prokurori, se ashtu është një punë!
Deputeti i PD-së dhe nënkryetari i Komisionit të Ligjeve, Oerd Bylykbashi me një reagim në rrjetin social shkruan se “Ramës i duhet pak prokurori se ashtu është një punë...” Sipas Bylykbashit, ...
Presidenti Meta, ndryshe nga paraardhësi Nishani mbi Prokurorin.
Presidenti Ilir Meta tha sot se ‘zgjedhja e prokurorit të Përgjithshëm është ‘përgjegjësi ekskluzive e Kuvendit’. Ndërsa pak ditë më parë, presidenti Nishani kishte shkruar se me prokurorin e ri ‘...
Prokurori i nesërm takon prokurorin që po shkon.
Ka dalë në skenë emri i Ferdinand Elezit si kandidat për Prokuror të përgjithshëm. Jo vetëm emri, por ai ka shkuar në zyrën e Prokurorit aktual, Llalla si për të marrë dertyrën. Takimi është zhvil...
Faqja 1 prej 3123