Etiketa: renie

Macron i pëlqyeshëm vetëm 36 për qind mes ‘skeptikëve’ Francez; si Holande në vitin 2012.
Njëqind ditë nga fillimi i presidencës,  Emmanuel Macron ka prekur nivelin më të ulët mes elektoratit Francez që kishte ndaj presidentit jo popullor François Hollande në të njëjtën kohë në vitin 2...
Kosova detyrohet të shkojë në zgjedhje; sot ra qeveria Mustafa
Me 78 vota pro, Kuvendi miraton mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës. Mocioni i opozitës ka mbledhur votat e nevojshme për ta rrëzuar Qeverinë aktuale. Vendi shkon në zg...
Euro- në humnerë si kurrë më parë. Shkaku, trafiku i drogës, thonë ekspertët
  Euro shënoi një minimum të ri historik ndaj .Të dhënat zyrtare nga Banka e Shqipërisë tregojnë se këtë të martë monedha europiane u këmbye me 134.58 lekë, që është niveli më i ulët në më...
MAJTISTËT RRËNUAN EUROPËN.
  Frrok Çupi/ Në një fshat të thellë të Bulqizës, 18 vetë sapo janë zënë në grackën e borës mbi një metër lartësi. Jeta e tyre sonte kushton veç sa për një lajm. Po shpëtuan vetë, shpëtuan;...
Po bie e Majta!
Frrok Çupi/ ...Për këtë arsye po bëhet gjithë kjo zhurmë në botë. E majta nuk dorëzohet kollaj, edhe e mbytur- diku kapet... te rrënjët e pemës. Po kur vjen koha- vjen, rezistenca në shekullin e ri...
Bie monedha evropiane, Euro; sot nën 136 lekë
Banka e Shqipërisë njofton se monedha e përbashkët Euro ka zbritur sot nën 136 lekë, duke iu afruar nivelit më të ulët të vitit prej 135.87 lekë, që u arrit më 22 korrik 2016. Sipas kursit zyrt...
Po bien qeveritë e Ballkanit
  Frrok Çupi/ Aida Dragutin, një zonjë imcake, deputete opozitare e Kuvendit të Kosovës, e pikasën se shkoi në toilet dhe iu sulën derës ku hyri. Sa doli, dhjetë a pesëmbëdhjetë burra të ar...