Etiketa: rudina-hajdari

Kuvendi para vakancave në Kushtetuese/ Rudina Hajdari kërkon ndërprerje të seancës: Palët të gjejnë gjuhën, të shmangim konfliktin
“Do doja ta ndërprisnim seancën dhe t’i kërkonim presidentit që mos ta çonim këtë në bllokim, mendoj se të gjitha palët kanë faj, ulja për një marrëveshje për një konsensus të gjerë për kandidatur...
Triumfon Rudina Hajdari, grupi i saj parlamentar zgjerohet me 5 deputetë të tjerë.
Grupit Parlamentar Demokrat është zgjeruar me pesë anëtarë të rinj. Konfirmimi është bërë në faqen zyrtare të Parlamentit, ku pesë deputetë janë bërë pjesë e Grupit Parlamentar Demokrat. Ligora...
Pas kërcënimeve me jetë, Garda e Republikës merr në mbrojtje Rudina Hajdarin
Deputetja Rudina Hajdari është marrë në mbrojtje menjëherë  tre ditë pasi deklaroi në Parlament se ishte kërcënuar me jetë. Mësohet se zonjës Hajdari i është vënë në ruajtje fizike një truprojë...
Rudina Hajdari kërcënohet me jetë: ‘Merrni masa para se të kemi ndonjë viktimë!
Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari , gjatë fjalimit që ka mbajtur sot në seancë Parlamentare, ka deklaruar se është kërcënuar me jete. Pjesë nga fjala e Rudinës: ‘Është e papran...
Halit Valteri në Top Talk: Ju them kush ka organizuar puçin ndaj opozitës në Parlament.
Deputeti i opozitës në Parlament, Halit Valteri, gjatë intervistës në emisionin “Top Talk” në Top Channel la të nënkuptohej për ekzistencën e një skenari manipulativ për largimin e Rudina Hajdari ...
Incident në Shkodër me Rudina Hajdarin. Aktivisti i PD ishte i proceduar penalisht për zjarrvënie.
( Në foto: Lulzim Basha dhe Fatjon Mali qe shkaktoi incidentin kunder deputetes Hajdari) Një incident i rëndë ka ndodhur sot paradite në Shkodër në një takim të deputetes Rudina Hajdari me qytetarë...
NUK KANË FAJ, E DINË QË OPOZITA ËSHTË ‘TOKË E XANUN’.
  Nga: Astrit Patozi/ Janë më shumë të marrë, se sa të poshtër, dhe për këtë nuk duhen marrë asnjëherë seriozisht. Ata mendojnë se opozita është pronë, leje ndërtimi apo tender, që ka ne...
Largimi i PD nga Reforma/ Rudina Hajdari: ‘Kjo është anija e fundit e tyre, do të fundosen!’
Rudina Hajdari, gjatë zhvillimit të tryezës pë reformën zgjedhore, u shpreh se nëse do të largohen do të sillen si PD-ja, ndërsa shtoi se kjo është anija e fundit e tyre dhe nëse do të bojkotojnë ...
Rudina Hajdari: ‘Na duhet shkollë politike, marrëveshja nuk e shpëton PD-në. Basha duhej të kishte ikur dy herë’.
  Deputetja demokrate, Rudina Hajdari shkruan në një postim në Facebook se duhet një “shkollë politike” mbi ndryshimin e sistemit për kryetarët e partive kryesore që sipas saj, ata të bien me ...
Bëri ‘lapsus’ gjatë fjalimit. Rudina Hajdari: ‘Më mirë lapsus se sa të gënjej demokratët’.
Vulgarët e sulmojnë Rudina Hajdarin nga mëngjesi në mbrëmje, me mjetet e komunizmit se ‘nuk di të flasë’. Kështu përcaktohej vlera në komunizëm: ‘a di të flasësh rrjedhshëm fjalë boshe? Je kuadër ...
Faqja 1 prej 41234