Etiketa: ruli

Genc Ruli: Marrëveshja Rama-Basha, erotiko-politike
“Marrëveshja Rama-Basha, marrëveshje erotiko-politike. Qeveria teknike nuk rezultoi e tillë. Është bashkëqeverisje e pakuptimtë dhe këtë e tregon edhe fakti që ministrat teknikë nuk po ikin. ...
Topalli e Ruli ndahen në një pikë…
Dy liderët e PD, luftëtarë për të ri-kthyer  në jetë PD-në, Jozefina Topalli dhe Genc Ruli përplasen në një pikë të vetme: Në pikën e vlerësimit të Çadrës. Në një intervistë dhen dje për Tv ‘ab...
Genc Ruli: Rama, i përfshirë në zgjedhjet e PD-së. Me Bashën në PD, Rama fiton gjithmonë.
Basha nuk ankohet dot për blerje votash! Madje më shumë u ankua për parregullsi OSBE/ODIHR se sa kryetari i Opozitës. Me këtë konstatim, deputei i PD dhe ish- ministër, Genc Ruli ka folur për tv a...
‘Ngrirja’ e Bashës/ Ruli bën thirrje: “Përzëreni atë bashkë me gruan dhe kunatin Erjon Isufi” …
  Një nga themeluesit kryesor të PD, ish-ministri i Partisë Demokratike, Genc Ruli ka bërë një deklaratë të ashpër ndaj lideri të opozitës, Lulzim Basha, pas qëndrimit të këtij të fundit p...
Genc Ruli tërhiqet nga politika; nuk kandidon si deputet.
Genc Ruli ka marrë vendim për të mos e vazhduar më tej karrierën politike. Ruli është një nga nismëtarët kryesorë për themelimin e Partisë Demokratike dhe të pluralizmit politik në Shqipëri. Ka...
Në PD, deputeti Ruli kundër rrymës rebele
Genc Ruli është një nga deputetët, por edhe një iniciatorët e parë për krijimin e Partisë Demokratike. Edhe pse një deputet i njohur si jo konformist, sot është shfaqur në anën e kundërt të atyre ...