Etiketa: sahara

Foto: BORË NË SAHARA; PAMJE MAHNITËSE.
Të dielën e kaluar ka pasur reshje bore në Sahara. Mijëra njerëz kanë vrapuar për në qytetin Ain Sefra të Saharasë së Algjerisë, për të shijuar borën. Disa thanë se kishte rënë 40 cm. Borë, por...
Borë në Sahara!? S’e besoni? Shikoni mrekullinë në fotografi.
Një fotograf amator ka kapur imazhe të rralla dhe të bukura të borës së parë në shkretëtirën e Saharasë, pas gati 40 vjetësh. Karim Bouchetata  ka fotografuar  pamjet në qytetin e vogël të algj...