Etiketa: sanders

Sondazh: Mbështetja për Joe Biden kërcen gjashtë pikë; dyfish në avantazh mbi Bernie Sanders
  Ish nënpresidenti Joe Biden aktualisht udhëheq ndaj rivalit te tij më te afërt me 14 pikë, sipas një sondazhi të Morning Consult lëshuar të martën. Sondazhi kombëtar i votuesve të reg...
Sondazhi: Bernie Sanders kryeson në primaret Demokrate presidenciale të vitit 2020
  Ish-zëvendës presidenti Joe Biden dhe Sen. Bernie Sanders (I-VT) mbajnë një kryesim substancial mbi konkurrentët e tyre demokratë për nominimin presidencial të vitit 2020, sipas një sond...
Shtëpia e Bardhë dënon bllokimin e qeverisë: Demokratët po venë politikën mbi Sigurinë Kombëtare.
Shtëpia e Bardhë sot akuzoi demokratët në Kongres, se amerikanët po merren "peng" pas negociatave të pasuksesshme buxhetore dhe mbylljes së pjesshme të qeverisë federale. Zëdhënësja e president...
Senatori Bernie Sanders: Trump fitoi sepse Demokratët janë jashtë realitetit.
(FOTO: Senatori Bernie Sanders)/ Senatori Bernie Sanders  tha se Demokratët humbën para Presidentit të zgjedhur Donald Trump sepse ata janë jashtë realitetit, nuk e prekin Amerikën. “tanimë ...
Sanders: Media dhe lidershipi nuk kuptojnë. “Dhjetëra milionë” njerëz nuk janë as racistë as seksistë; janë thjesht të lënduar.
(FOTO: Sen. Bernie Sanders, kandidat për zgjedhjet presidenciale ne SHBA) Gjatë një interviste televizive për “Charlie Rose,” Senator Bernie Sanders deklaroi rreth zgjedhjes së Donald Trump si ...
Sanders: Demokratët i humbën zgjedhjet sepse u fokusuan te “Elita Liberale” dhe injoruan klasën punëtore”./ VIDEO/
(FOTO: Senatori Bernie Sanders) Në një program të  CBS “Face The Nation,” të Dielën në mbrëmje, Senatori Bernie Sanders, ish kandidat i Demokratëve për President në Amerikë, tha se presidenti i...