Etiketa: shba

Të paktën Presidenti i ardhshëm- një sy mbi Shqipërinë e drogës, ka rrezik!
Amerikani Bill Cowan, bashkëpunëtor i Fox News,  me gradën ushtarake Kolonel Leitnant, zëdhënës shumë i njohur i publikut mbi çështjet e Sigurisë Kombëtare dhe të Luftës kundër Terrorizmit, ka pub...
Pas luftës së Trump mbi Clinton, Demokratët ndjehen të mposhtur; mund të mos votojnë
Fushata e Hillary Clinton po përballet me një rrezik emergjent për ambicien e saj presidenciale- shkruan për Reuters, By James Oliphant nga Uashingtoni- në qoftë se Donald Trump vazhdon të ushtroj...
Lajm i fundit: Po pritet që Assange i WikiLeaks të mbajë një Konferencë Shtypi
  Sot, e Martë, herët në mëngjes, në 3.00 am (sipas orës lokale amerikane)  pritet që Julian Assange të bëjë një njoftim që besohet se do të involvojë fushatën presidenciale të Hillary Cli...
Kandidati për Shtëpinë e Bardhë që nuk njeh asnjë lider të huaj
  Libertariani Gary Johnson tha para pak kohësh se nuk e dinte nga binte qyteti sirian i Alepit… dhe gjithçka ndodhi drejtpërdrejt në një emission TV. Kandidati i pavarur në zgjedhjet p...
Një prishës feste në duelin Trump-Clinton
Nga Michel COLOMÈS/   Kë kanë përballë kandidatët më apopullorë të historisë së Shteteve të Bashkuara? Gary Johnson, kandidati i partisë libertariane për në zgjedhjet presidenciale 2016...
Senati hodhi poshtë vendosmërisht veton e Obamës mbi 11 Shtatorin dhe Arabinë Saudite
Senati i Shteteve të Bashkuara, të Mërkurën, në mënyrë të pakundërshtueshme hoshi poshtë veton e presidentit Barack Obama mbi ligjin që i lejon të afërmit e viktimave të 11 Shtatorit që të ngrejnë...
Zgjedhjet amerikane: “Nëntëdhjetë minuta pa tabu!”/ Media
  Nga Florian Reynaud/   Shtypi amerikan ka kritikuar kandidatin republikan për mungesë përgatitjeje përballë rivales së tij demokrate gjatë debatit të parë televiziv  “Një luftë fjalë...
Debati presidencial 2016: Çfarë nuk thanë Trump dhe Clinton
  Hillary Clinton dhe Donald Trump prekën shumë çështje gjatë debatit të parë televiziv Por kishte disa gjëra që nuk u përmendën Syria: Ndërsa kandidatët flisnin, rreth 250,000...
Sonte Amerikanët thyejnë rekordin e vitit 1980 me 80 milionë njerëz me sy te debati presidencial
  Gjithë bota i ka sytë këtu. Pas një fushate të gjatë që nisi në ditët e pafajshme të vitit 2015, tani ndodhemi pikërisht  gjashtë javë që nga dita e vitimit. I pari nga tre debatet...
Faqja 35 prej 36« E para...1020...3233343536