Etiketa: shba

Qytetarët e SHBA do të kenë nevojë për vizë për të vizituar Evropën në vitin 2021
9 mars (UPI) - Duke filluar nga viti 2021, qytetarët e SHBA do të kenë nevojë për vizë për të vizituar shumicën e vendeve evropiane për shkak të çështjeve të sigurisë kufitare. Qytetarët e SHBA...
Arrin dënimi (përjetë) i Manafort. Shefi i lobingut të Rusiagate me tentakula edhe në Shqipëri.
Ish kreu i fushatës elektorale të Presidentit Donald Trump është quajtur fajtor nga një juri  në tetë akuza të padisë Nga: Valeria Robecco New York, ka ardhur dita e gjykimit për Paul Manafo...
Djegia e mandateve duket si një gjë alias shqiptare, kurrë nuk është dëgjuar.
(FOTO: Arkiv)/ -Intervistë me Alexandër Arvizu, ish- ambasador i SHBA/- Alexander Arvizu, ish-ambasadori i SHBA në Tiranë, ka dhënë një intervistë me Skype nga Uashingtoni me gazetarin e Top...
Sekretari amerikan i Shtetit do të vizitojë Izraelin përpara zgjedhjeve
Uashington (AFP) - Sekretari i shtetit i SHBA, Mike Pompeo do të vizitojë Izraelin përpara zgjedhjeve të 9 prillit, por nuk do të përfshihet në politikën e brendshme të vendit, tha të martën Depar...
Zv. Ambasadorja e SHBA- në zyrat e PD. A do të marrë kthesë qëndrimi ‘inert’ ndaj Shteteve të Bashkuara?!
Koment/ Çështja më e rëndësishme që del nga protestat e opozitës kundër qeverisë dhe parlamentit me idenë e ‘rrëzimit të qeverisë’, është izolimi i partive opozitare nga Shtetet e Bashkuara dhe ng...
SHBA ofron 1 milion $ shpërblim për djalin e Osama bin Laden-it
  Një shpërblim prej 1 milion dollarë për informacion mbi djalin e udhëheqësit terrorist të Al-Qaeda-s Osama bin Laden ishte ofruar të enjten nga Departamenti i Shtetit i SHBA. Vendndod...
Senatori amerikan citon Musolinin. Dhe tweet-imi i tij shpërthen stuhinë
-John Cornyn, i cili ka përfaqësuar Teksasin që nga viti 2002, përmendi një frazë që Mussolini pronuncoi në vitin 1929 në Asamblenë e Partisë Fashiste. Përdoruesit kanë mbetur te habitur- Nga: ...
Kryeministri populist çek Andrej Babis do të takohet me Presidentin Trump në mars
UASHINGTON (AP) – Kryeministri i Republikës Çeke do të takohet me Presidentin Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë muajin e ardhshëm. Sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë Sarah Sanders tha se...
SHBA dhe BE për protestën: Refuzoni thirrjet për dhunë
Shtetet e Bashkuara të Amerikës përmes një postimi në rrjetin social Facebook, u bëjnë apel pjesëmarrësve në protestë që të shmangin dhunën. “Shtetet e Bashkuara nxisin të gjithë pjesëmarrësit ...
KËTU NDAHENI, TRIMA, MES ‘ARMIKUT’ PERËNDIM DHE MIKUT LULI+MONA+ILIR!
Frrok Çupi/ Këta ranë në përplasje me Aleatin e Madh, ranë sepse nuk përballuan Lirinë dhe Ligjin. Tani kërkohet ndihma juaj- e deputetëve skllevër që iu kanë blerë e shitur.  Megjithatë... ...
Faqja 8 prej 42« E para...678910...203040...E fundit »