Etiketa: shish

Qeveria dhe institucionet e ligjit e të rendit të Republikës, në një takim pas dhunës së PD- LSI në kryeqytet
Dje PD dhe LSI manifestuan dhunën më të egër që kanë përdorur në historinë e tyre që nga dhuna e vitit 1998 kur me arkivolin e heroit të demokracisë, Azem Hajdari, qëlluan portat e kryeministrisë ...
A ka ndërhyrje Ruse në Shqipëri? Kreu i SHISH raporton në Kuvend, por ‘i shqetësuar’.
Helidon Bendo kreu SHISH është shprehur i shqetësuar përpara anëtarëve të Komisionit Parlamentar të Sigurisë Kombëtare, për përpjekjet për të rritur influencën ruse në Shqipëri. Një burim i tha...
“The Indipendent”: Shqipëria zbulon online ‘spiunët’ e vet.
E përditshmja britanike “The Independent” publikon sot një artikull për Shqipërinë. Në të thuhet se Shqipëria, vend anëtar i NATO-s po publikon informacione të ndjeshme në lidhje me operatorët ...
SHISH mohon se ka bashkëpunuar me ‘dëshmitarin X’. Del në skenë një emër tjetër…
Albert Veliu, i ashtuquajturi ‘Dëshmitari X ose “Babalja”, një nga protagonistët e audi-përgjimit të Agron Xhafajt ka deklaruar se kishte bashkëpunuar me SHISH dhe dy punonjës të këtij institucion...
Visho Ajazi, nga SHISH, propozohet ambasador në NATO
Visho Ajazi Lika, ish-kreu i SHISH, i dorëhequr pak ditë më parë, është propozuar nga kryeministri Edi Rama si ambasador i Shqipërisë në NATO. Propozimi i është drejtuar Presidentit Ilir Meta, i c...
Visho Ajazi: Largimi nuk ishte vendim im.
Ajo që u paraqit si ‘dorëheqje’ e kreut të Shërbimit Informativ Shtetëror, në fakt nuk ishte largim ‘me dëshirë’, por një vendim i imponuar nga nivele të larta të politikës. Të paktën këtë gjë ...
Ish presidenti Nishani i ‘mbulon’ me mister rrethanat e dorëheqjes së drejtorit të SHISH
Ish- presidenti Nishani, i cili punoi mbi katër vjet me zotin Vishe Ajazi- drejtor i Shërbimit Informativ Shtetëror (SHISH), ka hedhur dyshime mbi rrethanat që e çuan zotin Ajazi drejt dorëheqjes....
Basha, PD, zbulon shkakun e dorëheqjes së drejtorit të SHISH, Ajazi.
Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka hedhur sot hije dyshimi mbi aktin e dorëheqjes së zotit Vishe Ajazi, si drejtor i SHISH. Basha e ka konsideruar dorëheqjen e kreut të SHISH, Visho Ajazit, pasojë e ...
Jep dorëheqjen kryetari i SHISH, Visho Ajazi Lika.
Sot drejtori i Shërbimit Informativ Shtetëror, Vishe Ajazi, ka dhënë dorëheqjen nga posti. Ndërkohë mësohet se kryeministri Edi Rama i ka paraqitur dorëheqjen e  kreut të SHISH, Presidentit Ili...
Një punonjës i SHISH qëllon mbi veten me armë zjarri
Dje, e Premte, rreth orës 22:30 është paraqitur në  Qendrën Spitalore Universitare, i plagosur me armë zjarri, shtetasi A.Q., 48 vjeç, banues në Vorë. Policia dha shpjegime mbi ngjarjen. Nga...
Faqja 1 prej 212