Etiketa: shperthimi

Shpërthimi i Bejrutit: Libani në zi kombëtare për 78 viktima dhe 4000 të plagosur.
Libani sot është në zi pas një shpërthimi të madh në kryeqytetin Beirut vrau të paktën 78 njerëz dhe plagosi më shumë se 4,000 të tjerë të martën. I gjithë qyteti u trondit nga shpërthimi, i ci...
Qindra të plagosur nga shpërthimi në Bejrut, mund të ketë viktima
Një shpërthim shumë i fuqishëm është regjistruar në portin kryesor të Bejrutit, në Liban duke shkaktuar dhjetëra persona të lënduar dhe dëme të mëdha të ndërtesave dhe zyrat përreth qytetit. ...
UPDATED/ Dy zjarrfikës dhe një grua spanjolle janë vrarë në shpërthimin e gazit në Paris.
Dy zjarrfikës dhe një grua spanjolle  janë vrarë pas shpërthimit të madh në një furë buke në kryeqytetin Francës, Paris, thonë zyrtarët e policisë. Shërbimi i emergjencave u përgjigj menjëherë ...