Etiketa: shtepia-e-bardhe

Jim Acosta i CNN ndalohet për në Shtëpinë e Bardhë pasi ‘ ka vënë dorë mbi një grua…”.
Nga: Kristina Wong, Breitbart News/ -Sarah Sanders tha se prania e korespondentit të CNN, Jim Acosta, është pezulluar, pasi ' ai ka vënë dorë mbi një grua të re'-. Shtëpia e Bardhë ia pezull...
Shtëpia e Bardhë mohon se Trump tha se Rusia nuk ka më për objektiv U.S.
WASHINGTON(Reuters) - Shtëpia e Bardhë mohoi se Presidenti i SHBA, Donald Trump tha të mërkurën se Rusia nuk kishte më në shënjestër  Shtetet e Bashkuara, duke pohuar se përgjigjja e tij "jo" ka t...
PRESIDENTI DONALD TRUMP TËRHIQET NGA MARRËVESHJA BËRTHAMORE ME IRANIN.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thotë se do të tërheqë Shtetet e Bashkuara nga marrëveshja bërthamore e kohës së Obamës, me Iranin. Duke e quajtur “të kalbur dhe pa vlerë, ai t...
Shtëpia e Bardhë shpall urdhrin për ndalimin e personave transgender në shërbim ushtarak
Shtëpia e Bardhë ka deklaruar urdhrin për ndalimin zyrtar të njerëzve trangender nga shërbimi ushtarak, duke pasuar politikat e Donald trump që shkaktuan përplasje vitin e kaluar nga aktivistët e ...
Zyrtarë të rangut të lartë- komplot për të mbrojtur Hillary Clinton. Shtëpia e Bardhë po vuan atë komplot.
( FOTO: Zëvendës Drejtori i FBI,  flet në konferencë shtypi në New York. Foto:  Reuters) Koment nga RT, 19 Mars 2018/ Ish-zëvendësdrejtori i FBI-së, James Kallstrom, tha të dielën se kishte ...
Donald Trump konfirmon: Sot takimi në Shtëpinë e Bardhë mbi tarifat e tregut.
Presidenti Donald Trump ka konfirmuar një takim të Ënjtën në shtëpinë e Bardhë mbi propozimin e tij për tarifat e çelikut dhe aluminit, që e ka deklaruar për sot, të Enjten. “Duke pritur takimi...
Shtëpia e Bardhë: Një burrë qëllon dhe plagos veten me armë jashtë murit rrethues.
(FOTO: Televizionet tregojnë policë të mbledhur përballëhyrjes veriore të Shtëpisë së Bardhë)/ Një burrë raportohet të ketë qëlluar veten jashtë Shtëpisë së Bardhë në Uashington, sipas shërbimi...
Zëra se Shefi i stafit Gen. John Kelly kërkon dorëheqjen, por nga Shtëpia e Bardhë nuk ka asnjë fjalë.
Shefi i Stafit të Shtëpisë së Bardhë, John Kelly ka shprehur vullnetin që të japë dorëheqjen dhe propozimin e ka dërguar të presidenti Donald Trump, siç raporton ‘ABC News’. ‘Breitbart News’ ka...
Shtëpia e Bardhë propozon aministi për 1.8 milionë ilegalë në shkëmbim të 25 miliardë dollarë për Murin, fundin e emigracionit dhe të vizave të llotarisë.
Shtëpia e Bardhë ka zbuluar propozimin për zgjatjen e statusit legal dhe hapjen e rrugës për dhënien e shtetësisë 1.8 milion emigrantëve ilegal që kaën hyrë në vend si fëmijë, në shkëmbim të 25 mi...
​ Në Shtëpinë e Bardhë punojnë Ylli dhe Ylber Bajraktari, shkruan Thaçi
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shkruar se ka mësuar se në Shtëpi të Bardhë punojnë dy kosovarët Yll dhe Ylber Bajraktari. Presidenti i ka takuar dhe ka bërë foto së bashku me zëvendës- pres...
Faqja 1 prej 3123