Etiketa: sota

Zbulohen lidhje të tjera Tahiri- Sota. Ministri udhëtoi shpesh jashtë vendit duke përdorur makina private.
Në dosjen e plotë të vendimit të Prokurorisë për ndalimin e lëvizjes së Tahirit jashtë vendit mungonin dy fletë që me sa duket ishin fshehur qëllimisht. Në to ndodhet edhe ‘sekreti’ i lidhjeve ...
Saimir Tahiri ndalohet të udhëtojë jashtë vendit. Prova e fundit: Gruaja e tij mesazhe WahtsApp me Orest Sotën.
Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur masën e sigurisë “paraqitje një herë në javë’, dhe ndalim i udhëtimeve jashtë vendit për ish- ministrin Saimir Tahiri. Si ‘pika e fundit në gotë’ shërbeu fakti q...
PD ka prova se biznesmeni Sota nuk mund të blinte hekur në Kurum. VIDEO
"PD disponon fakte të reja, që provojnë se Orest Sota ka penguar drejtësinë, duke mos thënë të vërtetën për pronësinë e 863 mijë eurove, të kapura në makinën e përdorur prej tij bashkë me patentat...
863 mijë euro të gjetura në makinën e Orest Sotës, i përkasin Saimir Tahirit/ Prokurorët
Në Gjykatën e Krimeve të rënda në Tiranë, sot vendoset masa e sigurisë ndaj biznesmenit Orest Sota, i cili u kap  në Elbasan me një shumë prej 863 mijë euro dhe patentat e Saimir Tahirit në makinë...
Demiraj, ish ministër: “Tahiri i ka kërkuar policisë të fshehë patentat. Në makinë ishin 3 herë më shumë euro!”
Duke folur mbi ngjarjen në makinën e Orest Sotës, Dritan Demiraj, i cili drejtoi Ministrinë e Brendshme për rreth 4 muaj, tha se nga punonjës të policisë së Elbasanit ka mësuar se sasia e parave n...
Berisha: Në makinën e Orest Sotës me 863 mijë euro ishin, jo dy, por katër personash kryeministri
Ish- kryeministri Berisha shkruan sot se sipas informacioneve të fundit, në makinën e Sotës ishin edhe Habilajt. Ja çfarë shkruan: “A mori edhe vetë Noriega një çantë me euro dhuratë nga Sai...
Alibia e 863 mijë euro në makinë: ‘Kurum’ nxjerr në shesh të pavërtetat e deklaratës së Sotës
Prej disa ditësh po flitet rreth skandalit të krijuar nga biznesmeni Orest Sota, në makinën e të cilit u gjetën nga Policia 863 mijë euro dhe patentat e ish- ministrit të Brendshëm Tahiri që ndodh...
Saimir Tahiri nuk e njeh Orest Sotën? Ja ku janë pamjet:
Orest Sota, tanimë i arrestuar pse në makinë mbante 860 mijë euro dhe patentat e ish ministrit Saimir Tahiri, ka deklaruar se 'nuk e njoh as e kam takuar Saimir Tahirin'. Por edhe Saimir Tahiri...
Tërhiqet fija; shiko sa shumë fakte! Orest Sota dhe Moisi Habilaj- sa shumë të përbashkëta me Saimir Tahirin
Nga: Laert Skiro/ Fakte të reja dhe mbresëlënëse dalin në dritë në çdo orë që kalon mbi bashkëpunimin e ish- ministrit Tahiri me 'biznesmenë' të dyshaur për veprimtari kriminale. Më e fuindit, ...