Etiketa: spak

Rama i drejtohet Krajës: Çfarë kërkon nga unë sot kur ke një gjykatëse me 462 mijë euro të pajustifikuara në listë?
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama i ka adresuar sërish një denoncim kreut të SPAK-ut, Arben Kraja.  Ky i fundit deklaronte se hetimet nuk bëhen “me deklarata politike por me kallëzime penale”. ...
Rama kërkon hetim për Berishën, kujton 21 janarin dhe Gërdecin.
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, deklaroi se Partia Socialiste nuk ka bërë presion për dënimin e ish-kryeministrit Sali Berisha, por ka kërkuar hetimin e tij nga ana e SPAK-ut për ngjar...
Edi Rama flet për SPAK-un: Po gjuani cironka me dinamit, jo peshkaqenët! Berisha dhe Meta të dalin para drejtësisë
Kryetari i PS Edi Rama ka bërë një deklaratë të fortë paraditen e kësaj të enjteje, teksa është duke folur në Asamblenë e Partisë Socialiste. Rama ka “gozhduar” Prokurorinë Speciale duke thënë se atij...
Rama kërkon para SPAK-ut Ilir Metën dhe Sali Berishën: Mezi pret e gjithë Shqipëria!
Kryeministri Edi Rama ka kritikuar ashpër prokurorët e SPAK, të cilët i kanë sosur durimin me mungesën e vullnetit për “të përdorur dinamitin mbi peshkaqenët”. Gjatë fjalës së mbajtur në Asambl...
Rama godet SPAK-un: ‘SPAK hap hetim për Dvoranin që vlerësohet nga DASH, por jo për Berishën’
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka akuzuar Prokurorinë e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) se jo vetëm nuk ka ndërmarrë hapa të duhur të hetimit të pro...
Rama: Berisha, ‘Non Grata’ i bën karshillëk botës, turpin ta mbajë SPAK!
Duhet të ishte një fjalim që të kishte në thelb të saj punët e brendshme të partisë, por nga Asambleja e Përgjithshme e PS-së, kryeministri Edi Rama ka ashpërsuar tonet kundrejt SPAK. Shënjestra k...
Zbardhja e çështjes ‘CEZ-DIA’, detyrim i drejtësisë/ Balla
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste në Shqipëri, Taulant Balla, nga Fieri ka folur për sa i përket dosjes “CEZ-DIA”. Ai deklaroi se ka përshëndetur njoftimin e bërë nga mediat, ...
SPAK, rekurs për Saimir Tahirin, kërkon dënimin e ish ministrit edhe për trafik droge
SPAK ka bërë rekurs në Gjykatën e Lartë, për ish ministrin Saimir Tahiri. “Argumentet dhe provat e pranuara nga gjykata, cilësimi si shpërdorim detyre është i gabuar. Por duhet cilësuat vepra e...
Pranga në kufi: 31 të arrestuar, 312 episode korrupsioni. SPAK zbulon skemën në doganën e Morinit
Prokuroria e Posaçme Anti- Korrupsion ka dokumentuar 312 episode të veprimeve korruptive të punonjësve të policisë kufitare të Morinës, duke urdhëruar arrestimin e 31 personave. Ndërsa ka pezullua...
Yuri Kim takon kreun e SPAK, Kraja. Kim: ‘Përgëzim për prokurorët!’.
Ambasadorja e SHBA-ve në Shqipëri, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me drejtuesin e SPAK, Arben Kraja. Në një postim në rrjetet sociale Kim shkruan se ka përgëzuar prokurorët dhe hetuesit për punën...
Faqja 3 prej 2012345...1020...E fundit »