Etiketa: sri-lanka

Kush sulmoi me bomba në Sri Lanka ku u vranë 359 vetë?… Njëri prej tyre kishte studiuar në Mbretërinë e Bashkuar
Një prej agresorëve që qëlloi me bombë në prag të Pashkëve në Sri Lanka, dikur ka studiuar në Mbretërinë e Bashkuar, thanë zyrtarët, ndërsa detaje të tjera mbi anëtarët e tjerë të sulmit janë në r...
Prapë shpërthim pranë një kishe në Colombo, Sri Lanka
Një shpërthim i ri i dhunshëm ka ndodhur pranë Kishës së Shenjt Antonios në Colombo, kryeqyteti i Sri Lanka. Në një stacion autobusi, policia gjeti 87 detonatorë Nga: Gabriele Laganà / Sipas...
  Ish-presidenti Barak Obama, ish-kandidatja Demokrate për presidente Hillari Klinton dhe disa Demokratë të tjerë kryesorë denoncuan sulmet terroriste mbi atë që ata e quajtën "adhuruesit ...
Sulm mbi Krishtërimin në Sri Lanka: Më shumë se 207 të vrarë në kisha dhe hotele. VIDEO
Të paktën 207 persona janë vrarë dhe 450 të tjerë janë plagosur në shpërthimin mbi kishat dhe hotelet në Sri Lanka, sipas policisë. Tetë shpërthime u raportuan, duke përfshirë kishat në Negombo...