Etiketa: thaci

Hashim Thaçi: ‘Kjo është data e zgjedhjeve në Kosovë!’
Presidenti i Republikës sё Kosovës, Hashim Thaçi ka marrё sot vendim për shpalljen e zgjedhjeve tё parakohshme për Kuvendin e Republikës sё Kosovës dhe ka caktuar ditën e diel, 6 tetor 2019, datë ...
Pas dorëheqjes së Haradinajt në Kosovë, çfarë ndodh? Pritet fjala e Thaçit.
Politika në Kosovë është në pritje të vendimit që mund të marrë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas Do të ketë zgjedhje të reja, apo një kompozim të qeverisë pa AAK? Pas dorëheqjes së Ramush H...
Hashim Thaçi: ‘Keqardhje për Haradinaj. Besoj në pastërtinë e luftës së Kosovës’.
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se me keqardhje ka mësuar që Gjykata Speciale ka thirrur për të marrë në pyetje ish-komandantin e Zonës Operative të Dukagjinit, kryeministrin Ramush H...
E fundit: Presidenti i Kosovës bën thirrje për mbështetje për policinë
  BEOGRAD, Serbi (AP) - Të fundit mbi tensionet mes Serbisë dhe Kosovës (të gjitha ne kohët lokale): 10:20 a.m. Presidenti i Kosovës po i bën thirrje pakicës etnike serbe që të mbete...
Situata në veri: Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, mbledh krerët e sigurisë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në orët e para të mëngjesit ka mbledhur të gjitha strukturat e sigurisë në Kosovë. Në zyrën e Thaçit janë parë duke hyrë Drejtori i Policisë dhe udhëheqës të in...
Thaçi: Ish- kryeministri Berisha ka kryer mëkate të mëdha. VIDEO
Korrigjimi i kufijve të Kosovës dhe shkëmbimi i territoreve mes Serbisë dhe Kosovës janë dy terma që kanë ndarë në dy kampe politikën në Shqipëri dhe Kosovë. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi,...
PRESIDENTI THAÇI SHPALL KOMPLOTIN E NJË KRYEMINISTRI SHQIPTAR, 2002, PËR NDARJEN E KOSOVËS
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, para një grupi gazetarësh në programin ' Opinion' të Televizionit Klan, ka plasur ' bombën'  e ndërhyrjes së qeverisë shqiptare për ndarjen e Kosovës. Ai tha se...
Vuçiç, nga Tirana tregon se ‘me Thaçin dhe Ramën po hyjmë në një fazë shumë të vështirë’.
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka treguar për zhvillimet që po ndodhin në Tiranë në kuadër të Samitit të Brdo-Brijonit, dhe përplasjet me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, pas deklari...
Hashim Thaçi anulon drekën me Metën dhe Dodik
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka anuluar drekën e përbashkët me liderët e Ballkanit Perëndimor. Në këtë drekë kanë marrë pjesë presidenti shqiptar, Ilir Meta, presidenti serb Aleksandër Vu...
Po duket në horizont marrëveshja për ‘shkëmbim territoresh’ Kosovë- Serbi
Përveç që komisioneri i BE, Johannes Hahn, duke u kthyer nga Shtetet e Bashkuara tha se ‘nuk përjashtohet shkëmbimi i territoreve’ mes Kosovës dhe Serbisë, edhe presidenti i Kosovës, Thaçi ka qenë...
Faqja 1 prej 512345