Etiketa: thaci

A nuk ndjeni mosmirënjohje në Kosovë?
Frrok Çupi Pal Leka gati u linçua nga ‘friends-ët’ pse postoi një bisedë me Hashim Thaçin. Hashim Thaçi i kishte telefonuar nga Gjykata Speciale e Hagës ku po pret gjykimin ‘për krime lufte’; i...
Pavarësia/ Kryeministri Rama, që nga Vlora uron presidentin Thaçi dhe çlirimtarët e Kosovës që ndodhen në Hagë.
Kryeministri Edi Rama, ne diten e Pavaresise,  ka uruar nga Vlora  Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe ish-krerët e tjerë të UÇK-së që ndodhen për gjykim në Hagë. Rama e ka lidhur 28 nëntori...
Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale parashikon dënim të përjetshëm për Thaçin.
Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale të Hagës, Jack Smith, në letrën e tij drejtuar Gjyqtarit të Procedurës Paraprake, Nicola Guillou, letër e cila është e publikuar edhe në faqen zyrtare të Gjyka...
Hashim Thaçi në Hagë hedh poshtë të gjitha akuzat. ‘Jam i pafajshëm krejtësisht!’
Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është paraqitur për herë të parë në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara të Kosovës (DHSK) në Hagë.  Gjykatësi i procedurës paraprake ka thënë se n...
Specialja konfirmon se po kryen bastistje në Prishtinë. Bastiset edhe shtëpia e Hashim Thaçit.
Zyra e Prokurorit të Specializuar ka konfirmuar se është duke kryer bastisje në Prishtinë. Mësohet se bastisje janë duke u kryer në shtëpitë e Hashim Thaçit, Kadri Veselit dhe Rexhep Selimit. ...
Thaçi jep dorëheqjen nga posti i presidentit, i konfirmohet aktakuza e Gjykatës Speciale.
Hashim Thaçi ka dhënë dorëheqjen nga posti i presidentit, pasi edhe ndaj tij është konfirmuar aktakuza nga Gjykata Speciale. Këtë e ka bërë të ditur para pak çastesh përmes një konference për m...
Kosovë/ Thaç iu drejtohet qytetarëve: ‘ Procesi i Speciales nuk nisi sot, por akuzon prej 21 vjetësh luftëtarët e lirisë’.
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në fjalimin e mbajtur sonte rreth intervistimit nga Gjykata Speciale për aktakuzën ndaj tij, ka thënë se për shkaqe etike e ligjore nuk mund të japë shumë detaje...
Me sa duket kaq ishte ‘çmimi i lirisë’; Hashim Thaçi mbaron punë me pyetjet në Hagë.
Presidenti Thaçi sapo ka dalë nga dhomat speciale në Hagë, pas marrjes në pyetje nga prokurorët. Sot ishte dita e katërt kur kreu Kosovës, ish drejtor politik i UÇK është përballur me prokuro...
Thaçi mbërrin në selinë e Speciales: Shqiptarët në protestë ‘UÇK, UÇK!’.
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka mbërritur në selinë e Gjykatës Speciale në Hagë për intervistim nga prokurorët. Atë e kanë pritur disa dhjetëra shqiptarë që po protestojnë kundër ngritjes së...
Intervistë Ekskluzive e TCH/ Presidenti Thaçi: ‘Shkoj në Hagë për çmimin e lirisë!’
Pasditen e kësaj të diele, Hashim Thaçi ish udhëheqësi politik i UÇK-s sot president, nga aeroporti Nënë Tereza është nisur drejtë Hagës për të filluar e fituar një betejë të re, kësaj here ...
Faqja 1 prej 1012345...10...E fundit »