Etiketa: theth

Dy turistë belg u shpallën të humbur në Theth, por u gjetën në Tropojë
Dy turistë belg të cilët ishin raportuar të humbur prej disa orësh, u gjeten në Tropojë. Bujtina ku ata po qëndronin në Theth kishte ngritur alarmin për dy turistët të cilët kishin dalë për të ...
Banorët e Thethit i shpëtojnë jetën turistit polak, kishte thyer dy këmbët.
Ngjarja ka ndodhur sot pasdite, ndërsa turisti Wojtek Markiewicz në këto momente i është nënshtruar ndërhyrjes mjekësore në spital. Ai ka rënë nga Maja e Harapit dhe ka thyer të dy këmbët, por ...
Ekipi i një helikopteri ‘ Cougar’ shpëton 15 vetë të izoluar në Theth
Ekuipazhi i një helikopteri  Cougar të Forcave të Armatosura, njoftohet nga Ministria e Mbrojtjes, se ka evakouar 15 persona në fshatrat Theth e Shalë, mes tyre dy të sëmurë. Helikopteri është nis...
Dy turistë humbin rrugën në Theth, banorët dhe policia i shpëtojnë në buzë të greminës.
Dje pasdite në Policinë e Shkodrës është dhënë alarmi se dy turistë, njëri nga Brazili dhe tjetri nga Zelanda e Re, kishin humbur rrugën dhe ishin izoluar në buzë të një gremine. Ata ndezën zja...
​Në Theth, këto ditë të magjishme vere… FOTO.
Nuk mund të ketë gjë më të këndshme se të ndodhesh në Theh këto ditë të nxehta vere. Mes malesh, mesburimeve, brekut të lumit të kristaltë, nën hije me kroje dhe mes bujarisë së banorëve të Thehit...