Etiketa: thiri

Prokurorët i vijnë rrotull Tahirit, krimet e Rënda thërrasin shoferin e dytë
  Prokurorët kanë marrw në pyetje shoferin e dytë të ish-ministrit Saimir Tahiri. Prokurorët që ende nuk e kanë marrë në pyetje vetë Tahirin, por verifikojnë të dhënat e një takimi mes ish min...
Dy ‘banditë” të tjerë fshihen pas mbrojtjes së Tahirit.
Nga: Sali Berisha/Fb “Noriega urdhëron deputetet mafiozë të tij të mbrojnë Saje qorrin dhe të hedhin poshtë me vota kërkesën e prokurorisë! Te dashur miq, pas kërcënimeve të banditit Saje qo...
Krimi/ “Rrënjët” e Habilajt u dukën dikur dhe u zhdukën; ja cili është tani.
Pse është krijuar gjithë kjo tronditje pas arrestimit të Moisi Habilajt nga Guardia di Finanza të Catanias? Ai është vetëm  39-vjeçar, por me ‘histori’ të gjatë. Çfarë mbahet mend prej tij? ...