Etiketa: trump

Demokrati Chuck Schumer ka në plan të ndërtojë “Murin Blu” kundër Donald Trump
(FOTO: Senatori demokrat Chuck Schumer)/ Lideri i Demokratëve në Senatin Amerikan shpreson ta gozhdojë presidentin Donald Trump gjatë gjithë presidencës së tij duke bllokuar fondet për ndërtimi...
Donald Trump firmosi urdhrin e ri për emigracionin.
(FOTO: Donald Trump kthehet në Shtëpinë e Bardhë të Dielën në mbrëmje, pas pushimit të fundjavës)/ Donald Trump sapo ka firmosur urdhrin e ri ekzekutiv mbi emigracionin. Ai firmosi sapo u kthye...
Ish presidenti Bush: Lufta e Trump mbi ISIS, shërbimi më i lartë ndaj Shteteve të Bashkuara.
(FOTO: George W. Bush, ish president i Shteteve të Bashkuara)/ Ish presidenti George W. Bush ka thënë fjalë shumë inkurajuese ndaj planit të presidentit Trump për zhdukjen e ISIS " complet nga ...
Ish shefi i Inteligjencies Amerikane mohon përgjimet, por edhe pohon se e monitoruan Kullën Trump “pa vendim gjykate”.
(FOTO: James Clapper- ish shefi i Inteligjencies Amerikane)/ Drejtori i Inteligjencies Amerikane në p;eriudhën e zgjedhjeve në Amerikë ka mohuar se kishte ndonjë regjistrim të bisedave të Trump...
Anketim i CNN: 4 nga 5 Amerikan e vlerësojnë fjalimin e Trump si “Pozitiv”.
(FOTO: Prsidenti Trump ne sesionin e Kongresit, e Marte 28 shkurt)/ Një sondazh i CNN mes amerikanëve që kanë ndjekur fjalimin e parë të Donald Trump në sesionin e Kongresit ditën e Martë në mb...
Donald Trump urdhëron prishjen e Urdhrit të Obamës mbi Ujërat, EPA.
Presidenti Donald Trumpfirmosi një urdhër ekzekutiv të Martën që e kthen mbrapsht efektin e urdhrit të lëshuar nga Obama mbi “Ujërat e Shteteve të Bashkuara” dhe shpërndarë nga Agjencia e Mbrojtje...
E veja e Antonin Scalia merr pjesë në Kongres gjatë fjalimit të presidentit Trump.
Maureen Scalia, e veja e gjykatësit të famshëm Antonin Scalia, mori pojesë në ceremoninë e fjalimit të parë të presidentit Trump në Kongresin Amerikan, të martën në mbrëmje. Ajo ishte e ftuara e P...
Donald Trump mban fjalimin e parë në Kongres. “Kapitulli i ri i Madhështisë së Amerikës po nis!”
Të Martën, presidenti Donald Trump Tuesday mori pjesë dhe mbajti fjalimin e parë në sesionin e Kongresit pas Inaugurimit të tij si President. Fillimisht Presidenti iu drejtua Spikerit të Kongre...
Trump firmos shfuqizimin e vendimit të Obamës për ndalimin e armëve.
Në ditën kur vendimi i Obamës po hynte në fuqi, i sh[pallur me pmopzitet të madh, pikërisht presidenti Donald Trump qetësisht ndoqi premtimin e mbajtur gjatë fushatë së zgjedhjeve presidenciale pë...
Shumica në 8 shtetet Europiane mbështesin ndalimin e ardhjes së emigrantëve, sipas doktrinës Trump.
  Në Poloni, 71 për qind e të intervistuarve janë në favor të bllokimit të emigracionit nga vendet me shumicë myslimane, krahasuar me 51 për qind në Itali. 65 për qind e të anketuarve në A...
Faqja 48 prej 73« E para...102030...4647484950...6070...E fundit »