Etiketa: ura

Skema në 3D si ra ura e tragjedisë në Genova, Itali. VIDEO
Tragjedi që goditi rëndë Genovën dhe mbarë Italinë, me rënien e urës Morandi më 14 gusht u mori jetën 43 personave, mes tyre edhe dy shqiptarë, ndërsa shumë të tjerë u plagosën. Pasi ka kaluar ...
Numri i të vdekurve në urën e Genovës arrin 43; kërkimet do të vazhdojnë pa ndonjë shpresë
AFP / Piero CRUCIATTI Numri i viktimave të urës së Genovës arriti në 43 ditën e  Diele ndërsa ekipet e shpëtimit konfirmojnë se kanë gjetur familjet e që besohet se ishin të zhdukura, një ditë ...
Italia shpall gjendjen e jashtëzakonshme pas rënies së urës.
Kryeministri Italian, Giuseppe Conte shpalli të Mërkurën gjendjen e jashtëzakonshme që mbulon rajonin rreth Genova, pas rënies së urës që vrau 39 persona dhe ndërpreu qytetin kryesor port me korri...
Ministri italian ka frikë se do të jetë “tragjedi e pa fund” kjo e urës në Genoa.
( AFP) Fotot e siguruara nga policia italiane (Polizia di Stato) në 14 gusht, 2018 tregon seksionin e rrëzuar të viaduktit në autostradën A10 në Genoa Ministri i Transportit dhe infrastrukturës...
Katastrofë në Itali: Shembet ura në autorstradën 10, Gjenova. Priten lajme…
Një tjetër ngjarje e rëndë në Itali. Një urë është shembur në autostradën A10 në Genova dhe bashkë me të sipas raportimeve të para të mediave italiane kanë rënë edhe autovetura, çka do të thotë se...
Të paktën katër të vdekur në Florida nga shembja e urës pranë Universitetit
Të paktën katër persona kanë vdekur dhe dhjetë të tjerë janë plagosur pasi ra këmba e një ure në Florida, afër Universitetit Ndërkombëtar të Floridas në Miami, sipas zyrtarëve. Ekipet e shpëtim...
Shembet ura në Florida; njoftohet për disa të vdekur.
Gjashtë deri 10 persona janë vrarë kur një urë këmbësorësh e sapo instaluar me disa linja trafiku, u rrëzua në Universitetin Ndërkombëtar të Florida, ditën e Martë, tha senatori Amerikan Bill Nels...
LEZHA PO E PËSON MË KEQ POST- DIMRIN SIBERIAN
(FOTO: Ura e shembur mbi shtratin e vjeter te lumit Drin)/ Lezha dhe zona përreth po përjetojnë ‘vuajtjen’ pas ditëve të të ftohtit siberian, që sapo kaluan. Në Shëngjin, një erë e fuqishme ...