Etiketa: uragan

Bie uragani Michael, por le dy të dekur dhe niset drejt Georgia
Sipas: CNN/ Uragani Michael ka rënë nga fuqia drejt një stuhie tropikale por po vazhdon të përplaset në Georgia me shira të fuqishëm dhe me erëra të rrezikshme. Që nga momenti kur uragani i ...
Uragani Michael, kategori 4, ‘ekstremisht i rrezikshëm’, pak orë para se të godasë mbi Florida.
Nga: CNN/ Uragani tmerrësisht i fuqishëm i Kategorisë 4, Michael, duket se do të jetë uragani më i fortë në historinë e uraganëve, që do të godasë Florida Panhandle ditën e Mërkurë, që do te ka...
Uragani Ophelia po godet ishujt e Britanisë; deri tani një i vdekur.
Një grua në të njëzetat është vrarë nga dallgët uraganit ‘Ophelia’ që ka goditur Ishujt e Britanisë. Pjesë pemësh që ranë mbi makina në West Waterford, gjithashtu plagosën një pasagjer tjetër, ...
Uragani Matthew godet Floridën, ndërsa numri i të vdekurve në Haiti rritet
Uragani Matthew, i pari uragan kaq i fuqishëm që kërcënon direkt Shtetet e Bashkuara në më shumë se 10 vjet, sulmoi Floridën, të premten me shira të forta dhe erëra, pasi vrau të paktën339 persona...
Updated/ Uragani Matthew: Numri i të vdekurve në Haiti dyfishohet, shkon në 800.
Updated/ Kombet e Bashkuara paralajmërojnë se do të duhen ditë për të pasur një pamje të plotë të efekteve të Uraganit Mattheë në  Haiti, ndërsa numri i të vdekurve po ngjitet në qiell, tani ës...