Etiketa: weinstein

UPDATED/ Harvey Weinstein dorëzohet në Policinë e New York-ut nën akuzën për ‘përdhunim’.
UPDATED: Producenti kinematografik, Harvey Weinstein, është dorëzuar te autoritetet policore për t’iu përgjigjur akuzave mbi përdhunimin e një gruaje dhe se ka detyruar të tjetër të kryejë me t...
Qyteti i New York padit kompaninw e Harvey Weinstein: ‘Nuk qe e aftë të mbrojë stafin nga abuzimi!’
Prokurorët në New York kanë plotësuar dosjen e akllëzimit penal kundër Kompanisë 'Weinstein' me pretendimin se studio ka dështuar të mbrojë stafin nga Harvey Weinstein. Producenti i filmit po p...
Paz de la Huerta: Edhe një aktore akuzon Harvey Weinstein për përdhunim.
Një tjetër aktore ka vazhduar me kallëzime se producenti Amerikan Harvey Weinstein e ka përdhunuar. Aktorja e Boardwalk Empire- një dramë amerikane televizive mbi krimin- tha për revistën Vanit...
Aktorja Annabella Sciorra akuzon producentin Harvey Weinstein për përdhunim.
Aktorja Italo- Amerikane, Annabella Sciorra, e cila shkëlqeu në serialin Televiziv Amerikan 'The Sopranos' ka akuzuar producentin Harvey Weinstein për përdhunim. Ajo i tha gazetës " The New Yor...
Çeshtja Weinstein ka prekur edhe Ben Affleck-un
Shkruan 'Le Point': Çeshtja e Harvey Weinstein, i akuzuar për përdhunime, ka zgjidhur gjuhët në Hollivud. Aktori amerikan është akuzuar për agresion seksual nga dy gra. Edhe Ben Affleck është prek...
Bordi i ‘Oscars’ përzë producentin Harvey Weinstein.
Organizata që qëndron prapa 'Oscars' ka votuar që të përzejë Harvey Weinstein pas akuzave të panumërta për ngacmime seksuale të bëra kundër producentit. Akademia e Arteve të Pikturës dhe Shkenc...
Harvey Weinstein: Aktorja amerikane Rose McGowan bën kallëzim për përdhunim.
(Harvey Weinstein dhe Rose McGowan u shfaqen në premierën e filmit 'Grindhouse' në vitin 2007)/ Skandali që ka përmbytur producentin hollivudian Harvey Weinstein është thelluar pasi aktorja nga Sht...
Harvey Weinstein ‘u rrëzua nga i vëllai Bob i cili i nxori në shesh dosjen e seksit”
(Harvey Weinstein, majtas, është i bindur se vëllai i tij  Bob, djathtas, ka nxjerrë dosirin rreth tij)/ Harvey Ëeinstein mendon se vëllai i tij, Bob e shiti duke nxjerrë dosjerin seksual me qëllim...
Shtetet e Bashkuara dhe Mbretëria e Bashkuar hetojnë mbi Harvey Weinstein.
Policia e Shteteve të Bashkuara dhe të Mbretërisë së Bashkuar kanë nisur hetimet për ngacmim seksual ndaj producentit hollivudian të filmit Harvey Weinstein. Departamenti i Poliicsë i New York po k...
Meryl Streep dhe Dame Judi Dench denoncojnë Harvey Weinstein. “Gratë që folën janë heroina”.
Meryl Streep ka ngritur zërin kundër producentit të filmit hollivudian Harvey Weinstein në zgjimin e zërave të shumtë për ngacmime seksuale që e çuan atë deri pë pushimin ngaposti në kompaninë e t...
Faqja 1 prej 212