Etiketa: xhafaj

Tre zyrtarët e lartë të PD thërriten në Prokurori që të dëshmojnë për audio-përgjimin ‘Xhafaj’
Tre zyrtarët e Partisë Demokratike u paraqiten këtë të hënë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për tu pyetur lidhur me audio-përgjimin që publikuan për vëllain e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhaf...
Kryeministri Rama i mbyll derën kërkesës për dorëheqje ndaj ministrit Xhafaj me një slogan ‘pro- perëndimor”.
Dilema se  në cilin krah do të qëndrojë kryeministri përballë akuzave të opozitës mbi ministrin Xhafaj, ishte lënë për tú zbuluar sot paradite gjatë një konference të paralajmëruar të kryeministri...
Prova të rënda nga PD për ministrin Xhafaj. Pse nuk del Basha në konferencë, pritet dorëheqja?
Pjesë nga audio-përgjimi: Trafikanti - Erdha për të bërë atë rrugën Agron Xhafaj - trafikantit: Të jetë hera e fundit, se po na sulmojnë Agron Xhafaj- trafikantit: Mos më bjer më në qafë ...
Hapet front i dytë i hetimit mbi ‘zotat’. Pas Tahirit, vëllai i ministrit Xhafaj…
Denoncimi publik i Partisë Demokratike se vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj është i dënuar me 7 vjet e 2 muaj burg për trafik droge në Itali ka vënë në lëvizje Prokurorinë për Krime të...
Si e mbronte Edi Rama vëllain e Fatmir Xhafajt?
Shkruan: Exit.al/ Në gusht të vitit 2016, Kryeministri Edi Rama, në përgjigje të akuzave të opozitës për përfshirjen në trafik ndërkombëtar droge të vëllait të deputetit Fatmir Xhafaj, në atë k...
KJ shkruan se ‘di Pietro’ shqiptar eleminohet për shkak të konflikteve në maxhorancë
Editorial i gazetës ‘KJ’ Fill pas sulmit ndaj ministrit të brendshëm, sot në mesditë prokurorja e përgjithshme, e përkohshme, ka shkarkuar drejtuesin e prokurorisë së krimeve të rënda Besim Haj...
Ministri Xhafaj përsërit se droga u kap edhe me “përfaqësitë e agjencive të tjera qeveritare”.
Postimi i plotë i ministrit Xhafaj në “Twitter” “Një super operacion i Policisë së Shtetit dhe Hetimit Doganor u zhvillua në diskrecion të plotë dhe me rezultatin e pritshëm spektakolar, falë n...
Tre deklarata ndryshe për drogën: Policia kundër ministrit, ministri kundër kryeministrit e vice-versa.
Kapja e 613 kilogramëve kokainë, ka çuar në një përplasje deklaratash mes kryeministrit Rama dhe ministrit të Brendshëm, Xhafaj, të cilët japin versione të ndryshme për operacionin, sipas analizës...
Ministri Xhafaj thotë se ka media të financuara nga krimi
Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ishte i ftuar në emisionin “Opinion” të Televizionit Klan, ka thënë se krahas hetimit për grupet kriminale, ka edhe media te financuara nga grupet kriminale. Ai ...
‘Viktimat’ e Vettingut janë te pragu- njofton ministri Xhafaj; shumë shpejt i keni në dorë
Vettingu, ky proces purifikimi në Drejtësi, është konsideruar si ‘dënim’ i disave që do të mbeten viktima të Reformës në Drejtësi. Kjo është perceptuar kështu jo vetëm nga shumica e njerëzve në pu...
Faqja 1 prej 212