Etiketa: xhafaj

Kuvendi do të mblidhet në seancë ‘speciale’; shkarkohet Xhafaj i shkarkuar, Lleshi -ministër plotësues.
Kuvendi ka njoftuar deputetët për një seancë speciale me objekt ‘shkarkimin’ e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Minsitri Xhafaj ka paraqitur dorëheqjen para kryeministrit të shtunën e kaluar ...
Fatmir Xhafaj mbi mjegullën për ‘kulisat’ e dorëheqjes; i bën nderet kryeministrit dhe familjes.
(FOTO: Famir Xhafaj, sot në mëngjes, duke hyrë në zyrat e Ministrisë, në takimin e parë me median)/ Fatmir Xhafa, deri sot në mëngjes ministër i Brendshëm, ka reaguar në përgjigje të hamendjeve...
Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, jep dorëheqjen; pranohet nga kryeministri Edi Rama.
“Pranova dorëheqjen e ministrit Xhafaj, të cilin e falenderoj për kontributin e çmuar.Gjeneral Sandër Lleshi do të sjellë një energji të re pozitive në krye të Punëve të Brendshme.Traseja është e ...
Audiopërgjimi i ‘Babales’ (dëshmitari X) në bisedë me Agron Xhafaj, shpallet i montuar/ Prokuroria
Audiopërgjimi publikuar nga PD pak muaj më parë, i cili implikon vëllain e Fatmir Xhafajt, Agron Xhafaj, në pazare droge, është i montuar!. Në këtë konkluzion ka mbërritur Prokuroria e krimeve ...
Cili është shoferi i ministrit Xhafaj që u gjet sot i vrarë në garazhin e makinave?!
Gardisti Shkëlzen Qosja u gjet sot në ora 09.030 i vrarë me një plumb në kokë, brenda garazhit të makinave të Gardës së Republikës. Ai është 31 vjeç dhe si detyrë funksionale kishte ‘shofer i Mini...
Ministria e Brendshme konfirmon vrasjen e gardistit si ‘shofer i Ministrit’, 31 vjeç
  Sot rreth orës 09:30 të mëngjesit, në garnizonin e Gardës së Republikës është gjetur i pajetë brenda garazhit, të caktuar për mjetet e Ministrisë së Brendshme, gardisti me detyrë funksionale...
Dëshmitari ‘X’ mund të strehohet në Kosovë ‘politikisht’.
Ministri i Brendshëm i Kosovës, Bejtush Gashi, ka pohuar se dëshmitari ‘X’ i PD, Albert Veliu i njohur si ‘Babale’, ka kërkuar azil politik në vendin fqinj. Ministri Gashi ka theksuar se Kosova po...
Tre zyrtarët e lartë të PD thërriten në Prokurori që të dëshmojnë për audio-përgjimin ‘Xhafaj’
Tre zyrtarët e Partisë Demokratike u paraqiten këtë të hënë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për tu pyetur lidhur me audio-përgjimin që publikuan për vëllain e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhaf...
Kryeministri Rama i mbyll derën kërkesës për dorëheqje ndaj ministrit Xhafaj me një slogan ‘pro- perëndimor”.
Dilema se  në cilin krah do të qëndrojë kryeministri përballë akuzave të opozitës mbi ministrin Xhafaj, ishte lënë për tú zbuluar sot paradite gjatë një konference të paralajmëruar të kryeministri...
Prova të rënda nga PD për ministrin Xhafaj. Pse nuk del Basha në konferencë, pritet dorëheqja?
Pjesë nga audio-përgjimi: Trafikanti - Erdha për të bërë atë rrugën Agron Xhafaj - trafikantit: Të jetë hera e fundit, se po na sulmojnë Agron Xhafaj- trafikantit: Mos më bjer më në qafë ...
Faqja 1 prej 3123