Etiketa: 21-janari

Opozita parlamentare kërkon që 21 Janari (i Lushnjës, jo i bulevardit) të shpallet ‘kremtim kombëtar’
Ka nisur mbledhja e Komisionit për çështjet ligjore ku po diskutohen festat kombëtare. Muslim Murrizi i opozitës parlamentare ka kërkuar që 21 janari të jetë festë kombëtare me rastin e fillime...
Ish- Drejtori i Policisë së Shtetit dhe deputet: ‘Do të zbardhet 21 Janari dhe do të dalin krime të tmerrshme!’
Kandidati i PS për Bashkinë e Lezhës Pjerin Ndreu ka pasur postin e Drejtorit të Policisë së Shtetit deri në vitin 20015 dhe pas kësaj dite deputet në Kuvendin e Shqipërisë. Zoti Ndreu, i ftuar në...
Angelina Jolie zyrtarisht heq mbiemrin ‘Pitt’
Angelina Jolie e ka pasqyruar ndarjen nga Brad Pitt në të gjitha kapacitetet, duke përfshirë edhe mbiemrin. Aktorja, e cila e shtoi mbiemrin ‘Pitt’ në emrin e saj ligjor pas martesës së çiftit ...
Gjykata Europiane për të Drejtat e Njeriut, Strasburg: Të rihapen hetimet për 21 Janarin!
Gjykata e Strasburgut shpalli vendimin për rihapjen e hetimeve, duke pranuar marrëveshjen mes 4 familjarëve të protestuesve të vrarë më 21 Janar dhe qeverisë shqiptare, e cila ka marrë përsipër që...
Gjykatësit e 21 Janarit mund të vihen shpejt prapa hekurave/ Pohon Rama
Sot, 21 Janar, 8 vjet pas 21 Janarit të përgjakur në një protestë politike para selisë së kryeministrisë, ku u vranë 4 protestues në Bulevard, u duk si rastësi seanca plenare e Kuvendit të Shqipër...
Sot 21 Janar, katër viktimat e protestës në Bulevard përkujtohen nga kryeministri Rama
Para nëntë vjetësh, në 21 Janar si sot, 2011, gjatë një proteste politike të prirë nga Partia Socialiste kundër qeverisë së Partisë Demokratike, para selisë së qeverisë u vranë katër protestues. ...