Lufta verbale në OKB me Rusinë/ Frrok Çupi: Çfarë dëshmoi Rama në fjalimin e tij
Shqipëria për herë të parë drejtoi një takim të nivelit të lartë të Këshillit të Sigurimit të OKB, që pati në fokus agresionin rus në Ukrainë. Në ...
Rama flet nga salla e Këshillit të Sigurimit: Moment krenarie për gjithë shqiptarët
“Një moment krenarie për gjithë shqiptarët”, kështu e përkufizon kryeministri Edi Rama, kryesimin e Këshillit të Sigurimit nga Shqipëria. Në nj...
Shqipëria dhe bumi në turizëm/ Zak Topuzi: Kemi rritje me 30 % në krahasim me vitin 2022
Kryetari i Shoqatës së Hoteleri-Turizmit, Zak Topuzi u shpreh se ky vit ka qenë i mbarë për sektorin e turizmit në Shqipëri. Gjatë intervistës në ...
Shqipëria kryeson Këshillin e Sigurimit të OKB, Krisafi: Ka ndryshuar roli dhe pozicioni ynë në organizatat ndërkombëtare
Shqipëria kryeson Këshillin e Sigurimit të OKB për herë e dytë, e sot pritet që kryeministri Edi Rama të drejtojë një mbledhje të rëndësishme. ...
Robert Radoja flet si rrallë herë për jetën private: “Gruaja u nda herët nga jeta, dy djemtë i rrita vetë”
Si rrallëherë, i madhi Robert Radoja ka folur për jetën e tij private. Ai ka treguar se bashkëshortja i ka vdekur herët dhe i ka rritur djemtë vet...
Katastrofa e tërmetit në Shqipëri, Rama në “Clinton Global Initiative”: Ishim të bekuar se patëm miq
Kryeministri Edi Rama, i cili ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, mori pjesë në takimin vjetor të  “Iniciativës Globale Klinton”, që u mba...
Megaoperacioni antidrogë, Softa: Nxori zbuluar sigurinë në shkolla: Fatjon Sofa, ekspert
Eksperti për çështjet e sigurisë, Fatjon Softa, i ftuar në një lidhje live me edicionin “Newsline”, komentoi megaoperacionin e finalizuar së fundm...
Kurti trondit me deklaratën ‘Jam kërcënuar’
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pretendon se ka prova që vërtetojnë se serbët që bojkotuan zgjedhjet në veri, ishin anëtarë të grupit mercenar...
Hashim Thaçi nga Haga flet për veten, familjen, Edi Ramën dhe të ardhmen e Kosovës.
Pas afro tri vitesh që nga arrestimi i tij nga Dhomat e Specializuara në Hagë, Nacionalja ka realizuar një intervistë ekskluzive me ish-Presidenti...
A po kërcënohet kreu i SPAK, Altin Dumani? Reagon Taulant Balla, ministër.
Ministri i Brendshëm Taulant Balla është pyetur sot edhe për masat e sigurisë për kreun e SPAK Altin Dumani. Teksa u pyet nëse ka ndryshuar pla...