Demokratët i kërkojnë dorëheqjen, Basha u përgjigjet për herë të parë përmes Report Tv: Beteja do të vazhdojë deri në fitore
Që prej nisjes së “luftës brenda PD-së”, Lulzim Basha iu është përgjigjur për herë të parë, shkurt dhe qartë të gjithë kritikëve dhe kërkesës së tyr...
Rama për ‘La Repubblica’: Fitorja e tretë më e vështira, por më e bukura!
"Ne do të bëjmë një revolucion digjital dhe që nga shtatori 2022 të gjithë fëmijët shqiptarë do të studiojnë me detyrim anglishten që nga klasa e ...
Mjeshtri Meta mëson Celibashin si mund të vidhen zgjedhjet
Presidenti Ilir Meta ka bërë një deklaratë të fortë lidhur me vjedhjen e votave në zgjedhjet e 25 prillit.  Ai ka thënë se ka informacione se ësh...
Ftesa e Ramës për bashkëpunim me Bashën/ Reagon Meta me frikën se për vete do të mbetet ‘jashtë’.
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar për herë të parë pas ftesës publike për bashkëpunim që kryeministri Edi Rama i bëri kreut të dem...
Çunat e Londrës të bëhen gati! Aeroporti i Kukësit së shpejti nis fluturimet, çmime konkurruese
Kryeministri Rama ka lajmëruar se së shpejti nisin fluturimet në aeroportin e ri në Kukës. Për të parë se si është gjendja në këtë aeroport dhe...
Brataj: Partitë politike po çojnë virusin edhe në zona të painfektuara më parë! Deri tani është vaksinuar 8.2% e popullsisë
Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj tha se ndonëse të gjithë indikatorët e pandemisë janë në ulje, sërish pritet një rritje e infeksioneve ...
Bllokimi në Rinas, ish-komandanti i Bazës Ajrore: Meta e di mirë çdo të thotë thyerje e sigurisë kombëtare, ka përgjegjësi! Jemi në zgjedhje, nuk jemi në luftë
President e di mirë se çdo të thotë cenim i sigurisë kombëtare dhe ai duhet ta kishte parandaluar bllokimin e fluturimeve në Rinas. Ky është qëndr...
Takime mes turmave me njerëz, Shehi: S’jam dakord me fushatën e Bashës! Pas zgjedhjeve opozita ka nevojë për debat të brendshëm! PD pa LSI nuk fiton
Kandidati për deputet i koalicionit opozitar, PD-AN, Dashamir Shehi është shprehur kundër takimeve elektorale të kryedemokratit Lulzim Basha ku sh...
Patozi: Po u bë koalicion i madh, Shqipëria dorëzohet
  Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, tha në studion e emisionit “Arnautistan”, në MCN TV, se forcat e reja do të sjellin ndryshimi...
“Kush hyn në Kuvend nëse ti merr 5 vota dhe ai poshtë listës 5 mijë?” Bardhi thotë që më 25 prill zgjedh qytetari, por ja si i përgjigjet pyetjes
Një debat i fortë ka ndodhur  mes sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Demokratike Gazmend Bardhi dhe kryeredaktorit të gazetës DITA, Adrian Than...
Faqja 1 prej 2612345...1020...E fundit »