Kjo lëvizje e Shteteve të Bashkuara dhe një ‘exit strategy’ për Serbinë dhe Kosovën/ Haley
Nikki Haley godet edhe një here, e dorëhequr si ambasadore në Kombet e Bashkuara. Në letrën drejtuar sekretarit të përgjithshëm të OKB, Antonio Gu...
Pompeo bën thirrje që të mbahet presioni ndaj Koresë së Veriut.
AFP / MOHD RASFAN Ndërsa ministrat u mblodhën për një fotografi në takimin në qytet-shtetin, Pompeo shkoi për të përshëndetur homologun e tij t...
Trump kërkon që 200,000 El Salvadorianë të largohen nga Shtetet e Bashkuara
Administrata e presidentit Trump ka njoftuar se Shtetet e Bashkuara do të anulojë lejet e qëndrimit për afërsisht 200, 000 njerëz nga El Salvador ...
Liberalët vihen në mbrojtje të Comey. Tom Perez- kryetar i Demokratëve iu bashkohet protestave para Shtëpisë së Bardhë.
Kryetari i Komitetit Nacional Demokratik (DNC) - Tom Perez iu bashkua protestave jashtë Shtëpisë së Bardhë, ndërsa liberalët janë mbledhur në prot...
Trump: ‘100 ditët e administratës sime janë më të suksesshmet në historinë e vendit tonë’
Gjatë fjalimit të përjavshëm të të Premtes, President Trump tha se “Unë vërtet besoj se 100 ditët e administratës sime kanë qenë thuajse më të suk...
VIDEO. 100 Ditët e Trump: Besimi i Konsumatorëve është më i larti në 20 vjet/ Sen. Perdue
Të Mërkurën në programin "Squawk Box” të CNBC, teksa diskutohej  mbi 100 ditët e Trump në detyrë, senatori  David Perdue (R-GA) dha lajmin se në l...
100 ditët e para të Trump: Establishmenti nis luftën për të ndaluar agjendën e Presidentit
Njëqind ditët e para të Donald Trump në postin e Presidentit janë ‘’mjegulluar’ nga një fushatë bllokimi i paprecedent të kryer nga Demokratët, di...
Sulmi amerikan mbi ISIS në Afganistan me bombën “nënë e bombave”. 30 të vrarë
Sulmi i kryer nga ushtria Amerikane mbi pozicionet e ISIS në Afganistan, me bombën e njohur si "nënë e bombave" ka shkatërruar disa viktima. Deri ...
Reublikanët ‘mirëbesues’ se do ta kalojnë ligjin e kujdesit shëndetësor; madje para pushimeve.
(FOTO: Rep. Mark Meadows) Presidenti i ‘House Freedom Caucus’ Rep. Mark Meadows (R-NC) tha për Breitbart News ekskluzivisht se ai pret që Senat...
Lufta në Siri: Shtetet e Bashkuara nis sulmin me raketa në përgjigje të sulmit kimik.
Shtetet e Bashkuara ka nisur sulm me raketa kundër bazës ajrore të Sirisë në përgjigje të sulmit të dyshuar me armë kimike mbi qytetin që mbahet n...