Këngëtari grek iu kërkon falje shqiptarëve: ‘Disa herë Greqia ju ka lënduar!’
Këngëtari grek Andonis Remos ka dhënë një koncert mbrëmjen e djeshme në Pallatin e Kongreseve në Tiranë bashkë me një tjetër artiste të njohur gre...
Lamtumirë Lili Cingu! Homazhe në TKOB për mbretëreshën e valles shqiptare
Mbretëresha e valles shqiptare, Liljana Cingu ndërroi jetë të hënën në moshën 74-vjeçare. Homazhet për nder të artistes së madhe po mbahen në Teat...
“Edhe prindërit e mi u larguan nga lufta në Kosovë”, thotë Dua Lipa dhe bën thirrje për armëpushim në Gaza.
Dua Lipa është një nga yjet më të çmuar të muzikës 'pop' në botë. Ylli botëror tha se pavarësisht se është më lehtë të jesh larg politikës, ajo...
Elsa Lila, viktimë e paragjykimeve dhe thashethemeve.
Kur Kledi Kadiu shpalli fituesin e Festivalit të 62 të RTSH, në sallë ra një heshtje dhe pati pasthirma habie, “si ka mundësi”. Dhe kishte kupt...
Oscars 2024/ Dua Lipa, pretendente për të fituar Çmimin e vitit 2024.
Lenny Kravitz, Billie Eilish, Olivia Rodrigo dhe Dua Lipa janë ndër artistët e përzgjedhur për të fituar një Oscar si kënga më e mirë origjinale e...
“Nga shitëse qumështi në skenat e operave botërore”, historia frymëzuese e shqiptares nga Mitrovica
Në Podcast-in e kësaj të shtune të kryeministrit Rama në Facebook ishte sopranoja shqiptare nga Mitrovica Elbenita Kajtazi. E pagëzuar si “Hirushj...
Aktori Mirush Kabashi ka vdekur sot në orët e para, në moshën 75-vjeçare. Njofton familja
Është ndarë nga jeta në moshën 75-vjeçare aktori i mirënjohur, Mirush Kabashi. Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët e tij, të cilët nëpërmjet nj...
Vdes Zef Deda, aktori shkodran, i njohur si ‘Charlie Chaplin’.
Aktori i mirënjohur Zef Deda ka ndërruar jetë sot në moshën 73-vjeçare pas një beteje të gjatë me një sëmundje të rëndë. Zef Deda ishte një nga...
Elsa Lila në Podkastin ‘FLASIM’ me Edi Ramën: ‘Jetova dy javë në izolim, muret kishin emra, data e poezi”.
Elsa Lila, këngëtarja e famshme shqiptare, ishte këtë të shtunë në Podkastit FLASIM me kryeministrin Edi Rama, ku rrëfeu uljet dhe ngritjet e jetë...
Violinisti shqiptar luan me instrumentin e vitit 1743; violina e tij kushton 4 milionë dollarë.
Violinisti Jonian Ilias Kadesha ka zbuluar se luan me një instrument të vitit 1743, i cili kushton 4 milionë euro. Gjatë intervistës së tij në “Pa...